AAK konfirmon mbështetjen për protestën e thirrur

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e AAK-së, Shemsedin Dreshaj, ka treguar se Grupi Parlamentar…

AAK-ja kërkon nga Qeveria ta tërheq vendimin për mosvazhdimin e shtesave për pensionistët

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kërkuar nga Qeveria Kurti që të anulohet vendimi për shtesat…

Arben Vitia nuk i përgjigjet ftesës për raportim në Komisionin për Shëndetësi

Arben Vitia nuk shkon për raportim në Komisionin për Shëndetësi. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, nuk…

Kërkohet nga Vitia që të bëhet bashkë me Zemajn e Ismajlin për menaxhimin e pandemisë

Deputeti i AAK-së: Kërkojmë nga Vitia që të bëhet bashkë me Zemajn e Ismajlin për menaxhimin…

Dreshaj i AAK-së kërkon nga Qeveria sigurimin sa më të shpejtë të vaksinave për krejt qytetarët

AAK kërkon nga Qeveria sigurimin sa më të shpejtë të vaksinave për krejt qytetarët. Infektologu dhe…

AAK nesër mban konferencë për media, kjo është arsyeja

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nesër në ora 12:00 do të…

Ja pse Daut Haradinaj dha dorëheqje nga posti i deputetit

Daut Haradinaj tregon pse dha dorëheqje nga posti i deputetit. Anëtari i AAK-së, Daut Haradinaj ka…

Haradinaj hoqi dorë nga posti i deputetit, vjen reagimi nga zyrtari i AAK-së

Pasi që Daut Haradinaj hoqi dorë nga posti i deputetit, reagon zyrtari i AAK-së. Selim Selimi,…

AAK në konferencën e katërt, u kërkon sërish qytetarëve që të dalin në zgjedhje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur konferencën e katërt për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Shemsedin…

Vaksina kundër Covid-19 dhe premtimet e politikanëve tanë

Çka po premtojnë partitë për vaksinën kundër COVID-19? Teksa qeveria në largim, e cila e synon…

Edhe AAK-ja i drejtohet Supremes pas moscertifikimit të disa kandidatëve

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka dorëzuar ankesën në Gjykatën Supreme pas vendimit të Panelit Zgjedhor…

AShemsedin Dreshaj i AAK-së thotë se nuk është zëvendësuar në PZAP

Numri 2 i listës së AAK’së thotë se nuk është zëvendësuar në PZAP. Shemsedin Dreshaj, kandidati…