Home / Tag Archives: shenohet

Tag Archives: shenohet

Shumicën e gjeneve i trashëgojmë nga gjyshja, jo nga nënat dhe baballarët!

Auto Draft

Shumicën e gjeneve të cilat i trashëgojmë vijnë nga gjyshja nga ana e nënës, kanë zbuluar shkencëtarët Madje edhe nëse nuk kaloni shumë kohë me gjyshen nga nëna, lidhja midis jush kurrë nuk pushon, transmeton KosovaToday. Nga të gjithë familjarët e tjerë, pikërisht ajo është më përgjegjësja për trashëgiminë e gjeneve. Mesatarisht ndajmë 25 për qind të ADN-së me gjyshërit …

Read More »

“Ndizet San Siro”, shënohet super gol

Milan po avancon kundër Sassuolos. Milani është në kërkim të fitores së katër radhazi në Serie A, por që ta arrijë këtë duhet të fitojë kundër Sassuolos që nuk di për fitore në katër xhirot e fundit. Në fakt janë vendasit që kanë arritur që të kalojnë në epërsi qysh në minutën e 35 të takimit përcjell ORAinfo. Golin për rossonerët e ka shënuar mbrojtësi, Mateo Musacchio. Nëse Milan arrin të i rrëmbejë tri pikë do të renditen në vendin e tretë në Seria A./ORAinfo/

Read More »

Manchester United-PSG, shënohet goli i parë

Manchester United dhe PSG, janë duke u luajtur ndeshjen e tyre në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në fakt, janë mysafirët ata që kanë kaluar në epërsirë me rezultat 1-0. Golin për francezët e ka shënuar, Presnel Kimpembe në minutën e 53 përcjell ORAinfo. Ky gol do të ishte mjaft i vlefshëm për skuadrën e PSG sepse një gol jashtë vlen shumë. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodh deri në përfundim të takimit./ORAinfo/

Read More »

“Shembet Old Trafford”, shënohet edhe goli i dytë

Manchester United dhe PSG, janë duke u luajtur ndeshjen e tyre në kuadër të Ligës së Kampionëve. E golat në këtë takim nuk kanë të ndalur. Në fakt, janë mysafirët ata që janë në avantazh me rezultat 2-0. Golin e dytë për francezët e ka shënuar, Mbappe në minutën e 60” të takimit përcjell ORAinfo. Këto dy gola do të ishin mjaft të vlefshëm për skuadrën e PSG sepse do të siguronte një kalim tutje . Mbetet të shihet se çfarë do të ndodh deri në përfundim të takimit./ORAinfo/

Read More »

Genoa – Milan, shënohet edhe një super gol

Milani ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Genoas. Mysafirët kanë arritur që kalojnë në avantazh me anë të golit të shënuar nga Borini në minutën e 72” të takimit përcjell ORAinfo. Ndërsa për golin e dytë u përkujdes Suso i cili pas një kundersulmi fantastik shënoi për 0:2 për Milanin. . Ani pse takimi nuk nisi mirë për rossonerët, gjërat ndryshuan në pjesëlojen e dytë. Ekipi i Gattusos i nevojiten tri pikë për të luftuar për të arritur një vend në Ligën e Kampionëve./ORAinfo/

Read More »

Tottenham-Man Utd, shënohet goli i parë

Në Premier League është duket zhvilluar derbi anglez mes Tottenhamit dhe Manchester United. Në fakt, janë mysafirët të cilët kanë shënuar golin e parë në këtë takim përcjell ORAinfo. United, ka arritur që përmes futbollistit Rashford të kalojë në epërsi ekipin e tij. Ai ka shënuar në minutat e fundit të pjesës së parë saktësisht në të 44”, pas assistit të bërë nga Pogba. Skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka katër fitore radhazi nga ardhja e norvegjezit dhe pret fitoren e radhës apo më së paku një barazim./ORAinfo/

Read More »

Man City-Liverpool, shënohet goli parë

Derbi më i madh anglez është duke u zhvilluar në Enthiad Stadium. Manchester City në fakt ka arritur që të kalojë në epërsi 1-0, ndaj Reds përcjell ORAinfo. Golin për vendasit e ka shënuar Aguero që ka realizuar në minutën e 42” të takimit. Vlen të cekët qe ekipit të Guardiolës i nevojitet tre pikë prej këtij takimi. Në anën tjetër Reds nuk kanë pësuar asnjë humbje këtë sezon në Ligë./ORAinfo/

Read More »