Home / Tag Archives: shkruan

Tag Archives: shkruan

Look-un, do ta ‘çmend’ Albanin

Look-un, do ta ‘çmend’ Albanin

Këngëtari i mirënjohur, Alban Mehmeti dhe gruaja e tij, Fjolla janë një çift tejet i përfolur në publik. Ata kanë disa vite që janë të martuar dhe tani janë prindër të dy djemve, shkruan KosovaToday. Fjolla është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot, ajo ka publikuar …

Read More »

Pompeo-Vuçiq, Kosova temë kryesore

Pompeo-Vuçiq, Kosova temë kryesore

Kosova temë kryesore në takimin e sotëm Pompeo-Vuçiq. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Nju Jork me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Mediet serbe raportojnë se Kosova do të jetë temë diskutimi në takimin ndërmjet Pompeos dhe Vuçiqit. Sipas raportimeve, Vuçiq në takim me Pompeon do …

Read More »

Vendimet antikushtetuese

Vendimet antikushtetuese

Të gjitha vendimet antikushtetuese të Qeverisë Haradinaj. Dje është bërë një muaj qëkur Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, por kjo nuk e ka ndalur atë e as kabinetin e tij të marrë vendime. Veprimet që janë marrë nga kryeministri Haradinaj e nga ministrat në largim konsiderohen …

Read More »

Kuvendit determinohet nga 80 vota

Kuvendit determinohet nga 80 vota

Tetëdhjetë vota determinojnë fatin e Kuvendit. Kuvendi i Kosovës do të shpërbëhet më 22 gusht në rast se 80 deputetë votojnë pro për t’i dhënë fund kësaj legjislature. Njohës të çështjeve politike në vend theksojnë se nëse votimi për shpërndarjen e Kuvendit dështon atëherë duhet të thirret seancë e re, …

Read More »

Eliza Dushku, ia bën një dedikim romantik

Eliza Dushku, ia bën një dedikim romantik

Eliza Dushku i bën dedikim romantik bashkëshortit në përvjetorin e martesës Eliza Dushku dhe bashkëshorti i saj festojnë përvjetorin e parë të martesës. Eliza Dushku ka ndarë me ndjekësit imazhe nga dita kur kurorëzoi martesën me partnerin, shkruan lajmi net. Me këtë rast, ajo i kushtoi fjalë zemre bashkëshortit, në …

Read More »

E ka rregulluar veten shumë bukur

E ka rregulluar veten shumë bukur

Grimerja, Njomza Martinaj është një ndër më të pëlqeyrat nga publiku. Përveç si grimere ajo u bë e njohur si vajza e këngëtares së njohur, Shyhrete Behlulit, shkruan KosovaToday. Duke qenë një person shumë i njohur ajo posedon edhe shumë ndjekës në rrjete sociale e për të cilët nuk heziton …

Read More »