Home / Tag Archives: shpetuar

Tag Archives: shpetuar

Dalin detaje të reja, Astori mund të kishte shpëtuar më të keqes

Testet e fundit të bëra tregojnë se ish-mbrojtësi i Fiorentinës ,Davide Astori kishte rrahje zemre më të shpeshta së pak një vit përpara vdekjes së tij tragjike në mars.Sipas La Nazione, Astori mori dy electrocardiograms në korrik 2016 dhe korrik 2017, kështu që ai u shpall i aftë për të luajtur futboll përcjell ORAinfo.Sidoqoftë, të dy ‘streset ventricular të theksuara’, ndërsa testi i dytë tregoi ‘një stërvitje me dy morfologji’, të përshkruar si ‘një indikacion i vogël që zemra e tij nuk funksiononte ashtu siç duhej.Si pasojë, profesor Domenico Corrado i Universitetit të Padovës – një ekspert në fushën e kardiologjisë ka pyetur nëse ish kapiteni i Violës duhej të ishte nënshtruar më shumë testeve të thella dhe nëse ai duhej të kishe lënë përfundimisht futbollin.Giuseppe Creazzo, prokurori që merret me kalimin e Astorit, hapur një hetim për pyetjet e Corrados./ORAinfo/

Read More »

Martohet çifti i njohur i showbizit shqiptar? Ja detaji që na ka shpëtuar

Vetëm para pak muajsh zbuluam më në fund lidhjen më të re në showbizin shqiptar! Këngëtari Skerdi dhe gazetarja kosovare Vesa Rama nuk qëndruan më në heshtje dhe zyrtarizuan lidhjen në publik pas një periudhe të gjatë që e mbajtën atë hermetike. Por duket se një tjetër zhvillim ka ndodhur së fundmi. Mesa duket çifti ka kurorëzuar dashurinë në martesë, apo celebrim.Kjo të paktën nëse i hidhet një sy profilit të Vesës në ‘Instagram’. Ajo ka shtuar mbiemrin e Skerdit, Ago duke ngritur në këtë formë dilemat e kurorëzimit larg syrit të publikut. Meqenëse vetë protagonistët kanë zgjedhur të mos flasin, s’na mbetet gjë tjetër pos të presim nëse vendosin ta bëjnë publik zhvillimin e ri përmes ndonjë fotografie në rrjete sociale. Edhe kjo është një mënyrë e heshtur “deklarate” apo jo?The post Martohet çifti i njohur i showbizit shqiptar? Ja detaji që na ka shpëtuar appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

“Thaçi rrezikon të ardhmen e Kosovës për ta shpetuar vetveten”

Ndonëse ende nuk dihet saktësisht se kur do të zhvillohet takimi i radhës në kuadër të fazës finale të dialogut Kosovë – Serbi është bërë e ditur se në këtë takim ndër të tjera do të flitet edhe për kërkesën e shqiptarëve të Luginës së Preshevës për bashkim me Kosovën, shkruan “Zëri.info”.Këtë e ka pohuar Zyra e Presidentit të shtetit, Hashim Thaçi, ku përmes një përgjigjeje dhënë “Zërit” është thënë se në këtë takim do të bisedohet edhe për modalitetet rreth arritjes së marrëveshjes obliguese ligjore mes dy shteteve.Kurse teksa ka folur për paralajmërimet e Thaçit rreth dialogut, politologu Belul Beqaj ka vlerësuar se kreu i shtetit rrezikon të ardhmen e Kosovës me deklarimet dhe me veprimet që mëton t’i bëjë në kuadër të fazës finale të këtij procesi.“Deklarimi i tij i fundit se vetëm korrigjimi i kufijve mundëson njohjen e Serbisë shpjegon arsyet e një vazhdimësie që e ka marrë si detyrim për arsyet që i di vetë, ndërsa unë mund të supozoj. Pra, ai rrezikon të ardhmen e Kosovë..

Read More »

Kurti ironizon me Thaçin: Vetëm për t’i shpëtuar burgut, ta bjen kufirin në Vushtrri

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka ironizuar me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se vetëm për t’i shpëtuar burgut, mund ta bjerë kufirin në Vushtrri. Madje, Kurti e ka quajtur Thaçin edhe si gjysmë president.Sipas liderit të VV-së, Albin Kurtit kërkesa që iu bë ambasadorit rus në Tiranë nga Presidenti Thaçi, ishte vetëm për ta shpëtuar veten nga burgu.Kurti ka cituar një bashkëluftëtar të Presidentit Thaçi, duke thënë se ai është I gatshëm që kufirin ta bie deri në Vushtrri, vetëm që të mos shkojë në burg.“Ambasadorit rus në Tiranë nga studioja e Opinionit të Blendi Fevziut, gjysmë Presidenti Hashim Thaçi i kërkoi takim me Putinin. Siç më tha një ish bashkëluftëtar i tij: “Ky Hashim Thaçi veç për mos me shku në burg, kufirin edhe në Vushtrri ta bjen!”, ka shkruar Kurti.

Read More »

Duke e shpëtuar qenin, pushuesit i ndodh diҫka e papritur në Durrës

Një turist nga Kosova është përplasur nga treni i linjës Durrës- Elbasan.Shkak për ngjarjen ka qenë qeni i tij, kur pushuesi ka tentuar ta shpëtojë pasi rrezikonte që ta shtypte treni pranë Sekorit Iliria në Durrës.Nga përplasja e fortë pushuesi ka marrë dëmtime të rënda dhe është nisur menjëherë drejt spitalit.Ky është njoftimi i plotë i policisë:Më datë 19.08.2018, në lagjen Nr.13, Durrës treni i udhëtarëve i linjës Durrës – Elbasan ka goditur shtetasin A.A. 39 vjeç, banues në Kosovë, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës nën kujdesin e mjekëve.

Read More »

Shqiptari hyn për të shpëtuar gruan greke nga zjarri, po ja çka i ndodhi

Raportohet se fqinjët e 59-vjeçarit Viktor Ceko, nga Narta e Vlorës që humbi jetën në zjarret masive në Greqi kanë treguar se personi njihej si një njeri shumë punëtor. Fqinjët në Nartë tregojnë për shqiptarin.“E njoh si njeri të rregullt, si njeri punëtor. Ka punuar në kooperativë. Ai vajti tek zjarret, nxori fëmijët edhe gruan, vajti brenda në shtëpi të merrte diçka tjetër, aty e qëlloi flaka. Shtëpia u dogj e gjitha, kishte një fermë të vogël se ishte punëtor i madh” – thotë njëri nga fqinjët.Ndërsa, fqinjët tregojnë se ai kur ra zjarri ishte kthyer në banesë të ndihmonte një grua greke që e kishte burrin invalid, transmeton Indeksonline“Mësova se kur Viktorin e kapi zjarri, u kthye për të ndihmuar një grua greke, se e kishte burrin invalid. Gruaja i tha: “Viktor, kthehu se do digjesh”. Tani e morëm vesh, jemi shumë të shqetësuar për gruan dhe fëmijët. Viktori ishte njeriu më i mirë në lagje, punëtor” – thotë një tjetër fqinj.

Read More »

Emigrantë e shpëtuar në Mesdhe, ja çka bëjnë pesë vendet e BE-së

Pesë vende evropiane kanë rënë dakord të pranojnë një pjesë të gati 450 emigrantëve që po transportohen nga dy anije ushtarake të cilat janë bllokuar në ujërat pranë bregut të Sicilisë, tha kryeministri italian Guieseppe Conte.Pesë vende evropiane kanë rënë dakord të pranojnë një pjesë të gati 450 emigrantëve që po transportohen nga dy anije ushtarake të cilat janë bllokuar në ujërat pranë bregut të Sicilisë, tha kryeministri italian Guieseppe Conte. Anijet janë bllokuar në ujërat pranë brigjeve të Siçilisë, me urdhër të Ministrit të Brendshëm italian Matteo Salvini, i cili këmbëngul që Bashkimi Evropian të ndajë barrën e pranimin të emigrantëve.Rreth 60 vetë, kryesisht gra dhe fëmijë, të shpëtuar nga një anije prej druri që po vinte nga Afrika e veriut, u lejuan të zbrisnin në portin e Pozzallo (Pocalo) të Sicilisë, të dielën.Duke folur në Pozzallo, zëdhënësja e organizatës “Save the Children”, Giovanna di Benedetto, u bëri thirrje autoriteteve të lejonin zbarkimin e emigrantëve..

Read More »

Detaji që ju ka shpëtuar! Në klipin e ri Majk është veshur njësoj si Gigi Hadid

Ditën e djeshme Majk dhe Getoar Selimi kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të tretë “Paris Milano”.Në klip reperi nga Kosova, Majk kishte zgjedhur një look të veçantë. Ajo që binte në sy ishte momenti ku ai shfaqej pranë pishinës me një robdeshambër me dizenjo tejet interesante ku mbizotëron ngjyra e artë. Bëhet fjalë për një veshje të markës “Versace” të cilën Majk ka zgjedhur ta mbajë të mbërthyer teksa qëndron buzë pishinës me një palë shapka dhe me një puro në dorë.Ndërsa Gigi e ka veshur si një veshje cassual në një nga ditës e saj të zakonshme dy vite më parë. Kjo veshje kushton £2380.Epo mesa duket ky është rasti kur të dyja gjinitë mund të veshin të njëjtën gjë dhe të ngjajnë shumë bukur.

Read More »