Home / Tag Archives: shpetuar

Tag Archives: shpetuar

Gruevski pranon burgim të përjetshëm, vetëm Zaev t’i lë të lirë dhunuesit nga e “enjtja e përgjakëshme”

Gruevski pranon burgim të përjetshëm, vetëm Zaev t’i lë të lirë dhunuesit nga e “enjtja e përgjakëshme”

Ish kryeministri Nikolla Gruevski ëhtë i gatshëm të sakrifikojë për huliganët që më 27 prill sulmuan parlamentin dhe sulmuan deputetët,përcjell Telegrafi Maqedoni. Shumë prej tyre përfunduan me lëndime, ndërsa Nikola Gruevski tha se do të pranonte burgim të përjetshëm vetëm për t’i shpëtuar ata, sepse ata paskan hyrë me emocione …

Read More »

I riu shqiptar që ka bërë mrekulli në Zvicër

Auto-Skicë

Senat Iseni është një emër shumë i njohur në qytetin e Zyrihut në Zvicër. I riu shqiptar, i cili ka lindur në Shkup punon në stacionin e hekurudhor të “Stadelhofen” në Zyrih. Por përse është kaq i njohur Senati në Zvicër? I riu shqiptar është i njohur sepse ka shpëtuar …

Read More »