Home / Tag Archives: shqiptare

Tag Archives: shqiptare

Martohet aktorja e njohur shqiptare, ja si po duket në fustan nusërie

Cubi (Esmeralda) Metkaj është bërë shumë e njohur me rolet e saj në ‘Apartamenti 2XL’. Deri më sot nuk kemi dëgjuar diçka në lidhje me jetën private të aktores, megjithatë një fotografi e publikuar sot nga Turjan Hyska ngriti dyshime për një martesë. Cubi shfaqej e veshur me fustan të bardhë nusërie dhe me një buqetë me lule në dorë. “Ja erdhi dita o Cubi Metkaj’, – ka shkruar Turi mbi fotografi. Megjithatë deri më tani nuk ka ende asgjë të sigurt. Ndoshta aktorja mund të jetë shfaqur në këtë mënyrë për xhirimet e ndonjë projekti të ri. Gjithsesi se çfarë ka ndodhur në të vërtetë mund ta zbulojmë me kalimin e kohës.

Read More »

VIDEO/ Prifti godet fëmijën pasi nuk pushonte së qari, modelja shqiptare: Do ja nxirrja dhëmbët nga goja

Një prift francez ka qëlluar me shpullë një fëmijë që nuk pushonte së qari gjatë pagëzimit. Kleriku goditi fëmijën në fytyrë, pasi humbi durimin kur fëmija nuk ndaloi së qari gjatë ceremonisë. Prindërit e fëmijës u tronditën nga veprimi i priftit dhe ndërhyjnë menjëherë duke e marrë me zemërim nga duart e priftit. Video është bërë virale, duke shkaktuar reagime të shumta. Madje në indinjatë kundrejt këtij gjesti, ka reaguar dhe modelja shqiptare Emina Cunmulaj. Në një postim në Instastory, teksa publikon fotot e priftit shkruan: “Do e godisja me grusht në fytyrë dhe do ja nxirrja dhëmbët nga goja. Më vjen për të vjellë”. The post VIDEO/ Prifti godet fëmijën pasi nuk pushonte së qari, modelja shqiptare: Do ja nxirrja dhëmbët nga goja appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Modelja shqiptare shpërthen ndaj priftit: Më vjen për të vjellë, do e godisja me grusht në fytyrë

Ajo është ndër modelet shqiptare më të famshme në botë, ndërsa së fundmi ka bërë një shkëputje nga bota e modelingut duke iu përkushtuar familjes së saj. Bëhet fjalë për Emina Çunmulaj e cila sapo ka sjellë në jetë vajzën e sj të dytë, Mia Soraya. Emina është shumë aktive në rrjetet sociale, dhe ndan shumë foto me ndjekësit e saj nga aktiviteti i saj i përditshëm. Ndërsa ditën e sotme Emina është shfaqur mjaft e revoltuar teksa ka publikuar një video në Instagram. Emina është acaruar tej mase teksa ka parë që një prift ka dhunuar një fëmijë të vogël, të cilin prindërit e kanë çuar për ta bekuar tek ai. “Do e godisja me grusht në fytyrë dhe do ja nxirrja dhëmbët nga goja. Më vjen për të vjellë.”- shkruan Emina e inatosur në videon ku prifti godet fëmijën e më pas e afron për ta përqafuar.

Read More »

Prekëse/ Këngëtarja shqiptare me lot në sy: Nëna ndërroi jetë ditën e fejesës sime

Së fundmi këngëtarja e njohur shqiptare u rikthye me këngën “Lamtumirë”, të cilën e promovoi një ditë më parë në emisionin e pasdites “Rudina”. Përveç karrierës së saj, Lindita Theodori foli edhe për jetën private, një detaj i së cilës e bëri të përlotej gjatë emisionit. Duke treguar se si ishte njohur me bashkëshortin e saj, Lindita ka rrëfyer se ajo ishte një nga periudhat më të bukura dhe më të trishta të jetës, pasi atë kohë kishte humbur nënën e saj. “Njohja jonë ka qenë shumë e natyrshme. Unë kam qenë nxënëse në ‘Liceun Artistik’ dhe Maqi ishte inxhinier Ndërtimi dhe flinte në ‘Qytetin Studenti’. Vazhdimisht shkëmbeheshim te ‘Rruga e Elbasanit’ por në heshtje. Pastaj kur unë shkova në Institut, shkuam në metalurgji dhe aty jam njohur me Maqon, i cili ishte kryeinxhinier. U lidhëm dhe nuk u zgjidhëm më. Ai moment për mua ka qenë sa i bukur edhe i trishtë. Më 28 Nëntor të ’75 ne kishim vendosur të fejoheshim por në 3 nëntor nëna ime ndërroi jetë. Unë i kujtoj shumë mirë ato mome..

Read More »

Upsss, nuk përmbahet prezantuesja shqiptare, shikoni çka bën derisa e jep motin

Paraqitjet në ekran të prezatueseve të motit janë diskutuar shumë dhe akoma vazhdon të flitet se sa seksi duken. Disa madje i kemi dëgjuar duke i kritikuar ato se si po shfaqen në ekranet televizive, sikur ‘kukulla’ dhe po reklamohen më shumë se që po i tregojnë parashikimet e motit, shkruan lajmi. Një prezantuese moti e Tv Klan ka habitur të gjithë, pasi një video e saj nga prapaskenat u publikua në rrjete. Në videon në fjalë ajo shihet duke bërë lëvizje të ‘çmendura’ në momentin kur ndërprehet transmetimi…

Read More »

Historia e trishtë e këngëtares shqiptare: Nëna ndërroi jetë në prag të fejesës

Së fundmi këngëtarja e njohur shqiptare u rikthye me këngën “Lamtumirë”, të cilën e promovoi ditën e djeshme në emisionin e pasdites “Rudina”. Përveç karrierës së saj, Lindita Theodori, foli edhe për jetën private, një detaj i së cilës e bëri të përlotej gjatë emisionit. Duke treguar se si ishte njohur me bashkëshortin e saj, Lindita ka rrëfyer se ajo ishte një nga periudhat më të bukura dhe më të trishta të jetës, pasi atë kohë kishte humbur nënën e saj. “Njohja jonë ka qenë shumë e natyrshme. Unë kam qenë nxënëse në ‘Liceun Artistik’ dhe Maqi ishte inxhinier Ndërtimi dhe flinte në ‘Qytetin Studenti’. Vazhdimisht shkëmbeheshim tek ‘Rruga e Elbasanit’ por në heshtje. Pastaj kur unë shkova në Institut, shkuam në metalurgji dhe aty jam njohur me Maqon, i cili ishte kryeinxhinier. U lidhëm dhe nuk u zgjidhëm më. Ai moment për mua ka qenë sa i bukur edhe i trishtë. Më 28 Nëntor të ’75 ne kishim vendosur të fejoheshim por në 3 nëntor nëna ime ndërroi jetë. Unë i kujtoj shumë mirë ato mom..

Read More »

“A ju del llogaria me klikimet që blini?”, Ronela Hajati i bën diss këngëtarëve shqiptarë

Këngëtarja e famshme shqiptare, Ronela Hajati, njihet për deklaratat e saj pa doreza dhe për natyrën e saj mjaft të drejtpërdrejtë. Së fundmi, Ronela ka publikuar këngën e saj më të re, “Do ta luj”, e cila është mirëpritur mjaft mirë nga publiku shqiptar, edhe për shkak të përmbajtjes komike që ajo ka. Pa mbushur ende një milion klikime në youtube, duket se Ronela ka folur më në fund mbi miliona klikimet që marrin në pak ditë disa klipe të këngëtarëve të tjerë shqiptarë, që ndonjëherë akuzohen se i blejnë shikimet. Në një postim në Instastory, ajo i ka ironizuar këngëtarët shqiptarë duke i krahasuar me Rihannën, duke thënë se 4 milionë shikime në ditë as ajo nuk i bën dot me këngët e saj. “A ju del kshu llogaria me këto klikimet që blini? Kot po pyes, se mua smë del. 4 milionë klikime në ditë as Rihanna s’i bën more vëllezër e motra, apo ca është Rihanna para nesh thuj…”, ka shkruar ajo. The post “A ju del llogaria me klikimet që blini?”, Ronela Hajati i bën diss këngëtarëve shqip..

Read More »

Këngëtarja shqiptare rrëfen betejën me veten: Vuaj nga ankthi, qaj shumë

Këngëtarja e famshme shqiptare Bebe Rexha është një prej personazheve më të njohur e më të komentuar të showbizz-it. Këngëtarja e hitit “In the name of love”, ka zbuluar disa sekrete nga jeta e saj gjatë një interviste për “Teen Vouge”. “Unë qaj shumë dhe kaloj në një gjendje shumë të vështirë. Kam terapistin tim personal dhe gjithashtu disa njerëz që më ndihmojnë duke folur me ta. Por është një betëj e përditshme”, ka rrëfyer Bebe. Gjithashtu këngëtarja ka treguar se mundohet ta mbushë sa më shumë ditën e saj me aktivitete, pasi në vetmi mund ti krijohet gjendja e ankthit. The post Këngëtarja shqiptare rrëfen betejën me veten: Vuaj nga ankthi, qaj shumë appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Bukuroshet e ekraneve shqiptare që u dashuruan me “djemtë e këqij”

Të gjesh njeriun e zemrës dhe të kalosh me të gjithë jetën është një fat i madh, por jo të gjithë arrijnë të kenë një fat të tillë. Kjo për shkak se shpesh dashurohemi me personin e gabuar, e një lidhje e tillë ndoshta është edhe e destinuar të përfundojë pa nisur mirë. Më poshtë do të gjeni disa nga femrat e famshme të showbizzit shqiptar, të cilat janë dashuruar me “djemtë e këqij” të këtij vendi. Listimi është bërë nga revista Story. Albërie Hadërgjonaj e Mentor Hadërgjonaj – Këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj u divorcua nga bashkëshorti Mentor Hadërgjonaj disa vite pasi ai vuajti dënimin në burg. Pas lirimit të tij në vitin 2008 ata rinisën jetën nga e para si çift me dy vajzat. Por pas shumë vitesh bashkë ata u divorcuan. Viola Spiro e Valentin Selaj – Prezantuesja e sportit, Viola Spiro dhe i dashuri i saj, Valentin Selaj ishin kryefjala e shkrimeve në media kohët e fundit pas ndalimit të tij në Hollandë. Ishte gazeta italiane La Nazione, që publikoi arrestimin e tij në ..

Read More »

Modeles shqiptare s’ka kush ia kalon për gjoks dhe të pasme

Oriola Marashi lirshëm mund të thuhet se gëzon asete të bujshme trupore. E këto nuk heziton t’i ndajë me ndjekësit në rrjete sociale, e cila publikon foto dhe video nga më të ndryshmet. Ndonëse numëron mbi 200 mijë ndjekës, pozat provokuese nga ana e modeles shqiptare nuk kanë të ndalur. Padyshim se me këto imazhet që ka publikuar së fundmi, dëshmon se për gjoks dhe të pasme s’ka kush ia kalon. Oriola, së fundmi ishte pjesë e videoklipit të Noizyt ‘Toto’, pasi edhe tash e sa kohë është anëtare e OTR-së. The post Modeles shqiptare s’ka kush ia kalon për gjoks dhe të pasme appeared first on ABC24.AL.

Read More »