Hoti i reagon Vuçiqit: S’ka marrëveshje me Serbinë pa njohje reciproke

Kryeministri i reagon Vuçiqit: S’ka marrëveshje me Serbinë pa njohje reciproke. Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti…

Kryeministri Hoti reagon pas përleshjes fizike mes deputetëve në Kuvend

Përleshja fizike mes deputetëve në Kuvend, reagon kryeministri Hoti. Kryeministri Avdullah Hoti, ka reaguar pas përplasjes…

Hoti e pranon që Qeveria nuk i ka votat për Presidentin

Beteja për presidentin, Hoti e pranon që Qeveria nuk i ka votat. Kryeministri i Kosovës, Avdullah…

Skandali me 2 milionëshin, kryeministri tregon nëse po e mendon shkarkimin e Hykmete Bajramit

Një skandal ka ndodhur se fundmi në Thesarin e Shtetit, ku janë ‘avulluar’ dy milionë euro.…

1 i vdekur e 80 raste pozitive me koronavirus në Kosovë

Një i vdekur e 80 raste pozitive me koronavirus në Kosovë brenda 24 orëve. Në 24…

Hoti: Asociacioni komplikon vazhdimin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë

Dështimin e takimit në nivel liderësh në Bruksel, nuk e mohon as kryeministri i Kosovës, Avdullah…

Hoti: Ramush Haradinaj gaboi që shpalli kandidaturën për president

Hoti thotë se Haradinaj gaboi që shpalli kandidaturën për president. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka…

Kryeministri Hoti: Në Bruskel do të dialogohet për marrëveshjen përfundimtare për njohje reciproke

Hoti: Në Bruskel do të dialogohet për marrëveshjen përfundimtare për njohje reciproke. Kryeministri i Kosovës, Avdullah…

Kryeministri Hoti bën këtë paralajmërim për muajin shtator

Kryeministri i Kosovës ka bërë një paralajmërim për muajin shtator. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes…

Hoti: Nga projektligji për rimëkëmbje, bizneset dhe qytetarët përfitojnë 470 milionë euro

Hoti: Bizneset dhe qytetarët përfitojnë 470 milionë euro nga projektligji për rimëkëmbje. Kryeministri i Kosovës, Avdullah…

Gjysmë milionë kosovarë do të vaksinohen kundër gripit sezonal

Gjysmë milionë kosovarë do të vaksinohen kundër gripit sezonal. Ministria e Shëndetësisë tashmë ka bërë porosinë…

Hoti reagon sërish për ҫështjen e rrugës Deçan–Plavë: Nuk zgjidhet duke bërë zhurmë

Reagon Kryeministri Hoti duke thënë se ҫështja e rrugës Deçan–Plavë nuk zgjidhet duke bërë zhurmë. Kryeministri…