70 të vdekur dhe afro 5 mijë raste me Covid-19 për një javë në Kosovë

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në Kosovë. Që nga e hëna deri të shtunën, në Kosovë…

Pse ka rënë numri i testimeve për Covid-19 në Kosovë, tregon Lul Raka

Raka tregon se pse ka rënë numri i testimeve për Covid-19 në Kosovë. Mikrobiologu Lul Raka…

Kjo është viktima më e re e koronavirusi në 24 orët e fundit në vendin tonë

Kjo është viktima më e re e Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Në…

Vdes edhe një person nga korovavirusi në Kosovë

Edhe një i vdekur nga Covid-19 në Kosovë. Viktima e fundit e COVID-19 është një qytetar…

Moment tronditës! Polici hedh një protestues 16 vjeçar nga ura në Kili (Video)

Në një video të postuar në rrjetet sociale, shihen pamje të rënda të një oficeri policie…

Infektohen me koronavirus tre nxënës në këtë komunë të Kosovës

Tre nxënës në Podujevë rezultojnë pozitiv për koronavirus. Gjashtë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar…