Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma, mund të keni Covid-19

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me COVID-19 është humbja e nuhatjes…

Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma, mund të keni koronavirus

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me koronavirus është humbja e nuhatjes…

Genta e bën këtë gjë për popullin turk

Ja çka bën Genta për popullin turk. Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë, në…

Tërmeti i fuqishëm, Erdogan: Jemi pranë çdo qytetari të prekur

Një tërmet i rëndë goditi mesditën e sotme Turqinë dhe Greqinë. Në Turqi lëkundjet janë ndjerë…

Rritja e rasteve me Coronavirus në Çeki, më e shpejta në Evropë

Republika Çeke raportoi të mërkurën për një rekord të ri rastesh me koronavirus, brenda një dite.…

Dridhet sërish Shqipëria, sapo ndodhi një tërmet i fuqishëm atje

Shqipëria është goditur sërish nga një tërmet. Një tjetër tërmet ka goditur këtë pasdite territorin e…

Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë, ja sa ballë ishte

Një tjetër tërmet ka lëkundur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë…

Sa i përhapur është mashtrimi me votën në SHBA?

Interesi i amerikanëve për të votuar me postë është rritur këtë vit ndërsa vendi është goditur…

​Izraeli në karantinë

Qeveria izraelite ka miratuar vendosjen e një karantine kombëtare tre-javore, duke filluar të premten, për të…

Erëra 240 km/h, uragani “Laura” mbërrin në brigjet e Luizianës, ekspertët: Mund të jetë më i forti që ka goditur SHBA

Sikur mos të mjaftonte pandemia e koronavirusit SHBA po përballet me një katastrofë natyrore. Uragani ‘Laura’…

Uragani “Laura” mbërrin në brigjet e Luizianës, mund të jetë më i forti që ka goditur SHBA-në

Sikur mos të mjaftonte pandemia e koronavirusit, SHBA po përballet me një katastrofë tjetër natyrore. Uragani…

Koreja Jugore regjistron raste rekorde ditore të infeksioneve me COVID-19

Koreja Jugore ka regjistruar 397 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit ,këto shifra…