“Ikja e intelektualëve”, Rama i përgjigjet Metës: Raport i para 5 viteve, shqiptarët të shkelmojnë ndërmarrjen private të LSI

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes Twitter-it për statusin e Presidentit Meta, i cili i referohej…

Vrasja e Klodian Rashës/ Rama: Jo aksidentalisht! Nëse nuk do isha kryeministër do dilja në protestë, për të kërkuar drejtësi

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për shtyp nga Ministria e Brendshme ka deklaruar se do…

“Shumëkush, krejt gabimisht mendon se politikanët janë njësoj”, Rama bën bilancin e rindërtimit në Kurbin dhe i përgjigjet akuzave të opozitës

Kryeministri Edi Rama teksa ka bërë një bilanc të punës së deritanishme për rindërtimit në lidhje…

Rama uron ditë të mbarë nga Vau i Dejës: Rilindja vazhdon dhe në bujqësi

Kryeministri Edi Rama i ka uruar shqiptarëve “një ditë mbarë”, me një video nga Vau i…

Rama: Basha po trazon të vdekurit për pushtet! Kjo video tregon dallimin mes nesh

Kryeministri Edi Rama thotë se Lulzim Basha po i trazon të vdekurit, për shkak të luftës…

Kaseta për masakrën e Krushës, Rama-Bashës: Akuza konfirmohet nga heshtja dhe sharjet

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, pas akuzave të ngritura nga Melaim…

Rama batuta me Petro Koçin: Të dy i kemi humbur tjegullat e kokës, jemi zbuluar nga ana e çatisë, por…

Kreu i qeverisë, Edi Rama nuk i ka kursyer batutat gjatë takimit që zhvilloi në Fier…

Edi Rama: Deklaratat e Vuçiqit janë të kota, Serbia e ka humbur luftën dhe Kosova është shtet

Rama: Deklaratat e Vuçiqit janë të kota, Serbia e ka humbur luftën dhe Kosova është shtet.…

Rama publikon vlerësimin e ”The Lancet” për sistemin shëndetësor: Shqipëria me pikët më të larta në rajon

Kryeministri Edi Rama ka publikuar vlerësimin e prestigjozes botërore ”The Lancet” e cila merret me vlerësimin…

Rama bën bilancin e dy mandateve: Vendosëm rregull! I treti na duhet për Shqipërinë, PS e vetmja e mirë në politikë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë bilancin e dy mandateve apo tashmë 7 viteve qeverisje…

Rama komenton planin e ri ekonomik: Do na ndihmojë të integrohemi gradualisht me tregun evropian. Provë edhe për…

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me Komisionerin për Zgjerimin e BE-së, Oliver Várhelyi ka…

Taksa e sheshtë 9% e PD, Rama: Duan që oligarkët të paguajnë sërish më pak, ne pasi e shembëm kursyem 166 milionë dollarë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në konferencën për shtyp se qeveria aktuale pasi hoqi taksën e…