Plotëso një formular dhe lër takim, Serbia vaksinë falas për turistët dhe jo rezidentët

Serbia tani është destinacioni i ri turistik i zgjedhur për sezonin pranverë-verë, në sajë të fushatës…

Sejdiu : Mjekët u angazhuan për të na shëruar mua dhe bashkëshorten, ia dolën

Ish-presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, njofton se është mirë me shëndet, pas qëndrimit në Infektive bashkë…

Pse po blihen “telefonat klasikë” në vitin 2020

Kush blen “telefona klasikë” në vitin 2020, dhe pse? Një telefon inteligjent në xhep mund të…

16 ankesa për parregullsi janë dërguar në PZAP për ditën e zgjedhjeve

16 ankesa për parregullsi në ditën e zgjedhjeve janë dorëzuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe…

Mijëra aplikime/ Si mund të bëhesh finlandez për 90 ditë, skema ndez interes në shtetet e fuqishme

Finlanda ka marrë më shumë se 5300 aplikime në një muaj për një skemë inovatore që…

Kryeministri grek njofton vendimin: Greqia 3 javë në karantinë, mbështetje ekonomike për ata që humbasin punën

Ashtu siç dhe e kishte paralajmëruar prej disa ditësh, kryeministri grek ka njoftuar mbylljen e dytë…

Parkingu në Prishtinë do të jetë me çmimet 50 centë dhe një euro

Drejtori i ndërmarrjes publike “Prishtina Parking” , Liridon Restelica, ka folur për situatën me parkingje në…

MPMS njofton qytetarët për gabimin teknik lidhur me masën 15 të Pakos Emergjente

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, njofton gjithë qytetarët se, gjatë përgatitjes dhe filtrimit të listave…