Vuçiq tenton që fjalimin e Shaip Kamberit ta kthej në avantazh për Serbinë

Vuçiq e komenton fjalimin e Shaip Kamberit, tenton ta kthej në avantazh për Serbinë. Presidenti i…

Bërnabiç: Kosova, sfida më e madhe politike! Ja sfidat e mëdha që na presin

Mandatarja për formimin e Qeverisë së re të Serbisë, Ana Bërnabiç, ka nisur paraqitjen e ekspozesë…

Lajmi i fundit: Votohet Qeveria e re e Serbisë

Votohet Qeveria e re e Serbisë. Me 227 vota për dhe pesë kundër, Parlamenti i Serbisë…

Novosti: Gjuriq zgjedhja e parë për ministër të jashtëm të Serbisë

Përbërja e Qeverisë së ardhshme të Serbisë duhet të dihet deri në fund të muajit, dhe…

A pritet të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe. Pas zgjedhjeve të 21 qershorit në Serbi,…

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe

Pas zgjedhjeve të 21 qershorit në Serbi, presidenti Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga…

Gjuriq: Fashizmi dhe dhuna s`do të fitojnë në prag të fazës kryesore të luftës sonë për Kosovën

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq me rastin e protestave dhe trazirave…