“Mjekët janë heronj”/ Infermierja e shëruar nga Covid rrëfen shtrimin në spital

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, me dëshminë e një infermiereje të shëruar nga koronavirusi,…

“Kushërira ime ndërroi jetë nga Covid e nuk u raportua”, Paloka: PD ka fakte për fshehje të numrit të viktimave nga koronavirusi

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka, në një intervistë për emisionin “Kjo javë” në “News 24” të…

“Kjo është sëmundje dreqi”, Rama në Vlorë: Njerëzit turren për të bërë tamponë tek privati

Kryeministri Edi Rama, duke folur nga Vlora, deklaroi se njerëzit po turren tek privati që të…

69-vjeçari u hodh nga kati i 3 i spitalit, Manastirliu: Po kryhen të gjitha hetimet dhe verifikimet

Gjatë një komunikimi me mediat, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, reagoi në lidhje…

Ndërron jetë tek Infektivi profesori i mjekësisë, Manastirliu: Nuk mundi ta fitojë betejën me Covid-19

Ka ndërruar jetë nga koronavirusi profesori i mjekësisë, Elmaz Eltari. 85-vjeçari ishte i shtruar prej disa…

Vdes nga koronavirusi mjeku i njohur shqiptar

Koronavirusi ia merr jetën mjekut të njohur shqiptar. Ka ndërruar jetë prej koronavirusit profesori i njohur…

165 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

Regjistrohen rekord rastesh të reja me Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, vetëm në 24 orët e…

U shtrua në spital për shkak të temperaturës, Manastirliu flet për gjendjen e Silva Binos pas prekjes nga covid-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu reagon pas infektimit me koronavirus të shefes së Departamentit të Epidemiologjisë…

Në Shqipëri, tre të vdekur nga koronavirusi

Koronavirusi në Shqipëri, tre të vdekur në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri…

Terapia e plazmës, Manastirliu tregon sa pacientë po trajtohen: Ja si është situata në dy spitalet Covid

Në spitalet COVID në vend ka nisur trajtimi i pacientëve me terapinë e plazmës së gjakut.…

Rreziku nga Covid, Rama: Çfarë do i them çunit para se ta çoj në shkollë

Kryeministri Edi Rama në takimin me mjekë dhe infermierë në Spitalin Infektiv foli dhe për hapjen…

Pesë viktima dhe 152 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur sot se gjatë 24 orëve të fundit…