Home / Tag Archives: sulmuesi

Tag Archives: sulmuesi

I “terrohet” Piatekut, ky është sulmuesi që po “qon peshë” Seria A

Në Serie A është një ndeshje e madhe në klasifikimin e futbollistëve që do të shënojnë më shumë gola. Kundër Sassuolo dhe Rossonerët kanë pasur sukses të krijojnë një lojë dhe në mënyrë të pashmangshme, por sulmuesi polak, Piatek ka bërë përpjekje për të gjetur rrugën e golave përcjell ORAinfo. Megjithatë, puna e tij ishte gjithsesi e domosdoshme dhe vendimtare për të marrë tre pika. Sot, me dy ndeshje në Spal-Sampdoria, Fabio Quagliarella ka arritur një kuotë 19 ndeshje, duke shënuar një kuotë 18 golash dhe duke arritur Cristiano Ronaldo në krye të klasifikimit. Megjithë 36 vite, Quagliarella provon të jetë ende në mesin e sulmuesve kryesorë të kampionatit italian, duke lënë pas shumë sulmues të mëdhenj/ORAinfo/

Read More »

“Tërmet në San Siro”, sulmuesi i madh po largohet nga Milan

Sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, Patrick Cutrone mund të largohet nga AC Milan në verë. Sulmuesi italian po lufton me kohën që nga ‘Kris’ Piatek arriti në San Siro dhe gazetat me qendër në Torino raportojnë se do të bëjnë gjithçka që munden për të nënshkruar sulmuesin italian që ka provuar të jetë një prej sulmuesve më premtues në Serie A përcjell ORAinfo. AC Milan janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat për sulmuesin e të cilit largimi gjatë verës duket të jetë më shumë se sa ka gjasa tani./ORAinfo/

Read More »

Para ndeshjes me Bayern, Liverpooli merr lajmin e keq nga super sulmuesi

Ndeshja mes Liverpoolit dhe Bayernit është ndeshje që po pritet me padurim. Trajneri dhe tifozët e Liverpool kanë pranuar një lajm shumë shqetësues në prag të ndeshjes me Bayern Munich. Roberto Firmino ka munguar në stërvitjen e skuadrës, si pasojë e problemeve me gripin. “The Reds” mbeten me shpresën se braziliani do të rikuperohet në kohë, por ai është në dyshime të mëdha. Jurgen Klopp gjithashtu nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Dejan Lovren, pasi edhe ai mungoi në stërvitjen e së hënës. Ky shqetësim është shumë i madh, pasi as Van Dijk e Joe Gomez nuk do të jenë të gatshëm, duke nënkuptuar se Fabinho do të paraqitet në qendër të mbrojtjes me Joel Matip. Mbetet të shihet se si Jurgen Klopp do ta organizojë skuadrën me gjithë këtë numër të mungesave.

Read More »

Borini-Milan, e papritur ajo çfarë ka bërë sulmuesi

Sulmuesi i Milanit, Fabio Borini hodhi poshtë një lëvizje në Kinë në janar për shkak të kërkesave të tij të pagës sepse ekipi kinez i ofroi pak. Borini ishte i lidhur ngushtë me një largim nga Rossoneri dhe klubi kinez Shenzhen bëri një ofertë për të nënshkruar me italianin muajin e kaluar përcjell ORAinfo. Një raport nga Calciomercato thotë se atij i është ofruar një pagë prej 5 milion euro për 3 sezone. Kjo bëri që Borini të vendosë që të mos largohet nga klubi./ORAinfo/

Read More »

As Ronaldo e as Mbappe, ky është sulmuesi që po e “pushton” botën e futbollit

Alfredo Donnarumma vazhdon të shënojë për Brescian. Ai tani ka 21 gola të Serie B dhe dy golat e Coppa Italia këtë sezon pasi ai ka shënuar një gol çdo 76 minuta përcjell ORAinfo. Kjo është një statistikë më mirë se të gjithë . Mbappé? Jo, ai ka një gol në çdo 94 minuta. Piątek? Jo, ai ka shënuar një gol çdo 89 minuta. Duvan Zapata? Një gol çdo 104 minuta. Edhe Quagliarella (një gol çdo 119 minuta) dhe Cristiano Ronaldo (një gol çdo 132 minuta) janë prapa Donnarumma. Ai ka qenë në zjarr pasi ai me siguri meriton një lëvizje në Serie A italiane …/ORAinfo/

Read More »

Harrojeni Piatekun, sulmuesi “raketë” po zbarkon në “San Siro”

Milani nuk ia doli që në janar të transferojë një super-sulmues. Mirëpo, Milan nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga futbollisti Allan Saint-Maximin që mbetet një nga qëllimet kryesore të Rossonerëve për të përfunduar sulmin e frikshëm përcjell ORAinfo. Francez i talentuar, i lindur në vitin 1994, luan në Nice, por do të jetë pothuajse gati për t’u mbushur dhe për të provuar një përvojë të re të huaj. Megjithatë, gjasat për të transferuar lojtarin duket se janë afër , megjithëse kohët e fundit është folur për një marrëveshje paraprake midis agjentit të tij dhe Milanit për një kontratë shumëvjeçare prej rreth 2 milionë euro në vit./ORAinfo/

Read More »

Sulmuesi i Kosovës shënon super gol në Turqi

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar super golë në ligën turke. Vedat Muriqi po bën kërdi në Turqi. Sulmuesi i Kosovës sapo ka shënuar njërin nga golat më të bukur në karrierën e tij. Në ndeshjen ndaj Antalyaspor, Muriqi ka shënuar këtë gol perlë. Me një goditje nga largësia e cila mori efe, Muriqi e la me gishta në gojë portierin mysafir. Ky është goli i katërt këtë vit dhe i teti për Muriqin në kampionat që po kalon në formë jetësore. Vedat Muriqi Harika gol #rizespor pic.twitter.com/UFP1sv5PG9 — ikibucuküstt (@detayanalizzzz) February 9, 2019

Read More »

Lajmi i fundit: Aeroplani me të cilin po udhëtonte sulmuesi i Premierligës është zhdukur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot për sportin evropian. Është zhdukur aeroplani me të cilin po udhëtonte sulmuesi i Premierligës. Sulmuesi argjentinasi i Cardiff Cityt, Emiliano Sala, dyshohet se ka vdekur pasi që aeroplani privat i tij u zhduk në orët e vona të natës mbrëmë, përderisa po udhëtonte mbi kanalin që e bashkon Anglinë dhe Francën. Drejtuesi i i Cardiff Cityt, Mehmet Dalman, ka thënë këtë mëngjes se ai është shumë i shqetësuar për sulmuesin argjentinas, i cili po udhëtonte nga Nantes i Francës në Cardiff të Uellsit mbrëmë, transmeton Gazeta Express. Policia e Francës dhe klubi Nantes e kanë konfirmuar sot se Sala ishte njëri ndër dy personat të cilët kishin udhëtuar me atë aeroplan mbrëmë. Aeroplani u zhduk pasi e humbi kontaktin me qendrën në Casquets para 12 orëve. Cardiff City e kishte zyrtarizuar transferimin e Lanës nga Nandes për 17 milionë euro të shtunën dhe Sala ishte kthyer në Francë për t’u thënë lamtumirë ish-bashkëlojtarëve të tij para se ta fillonte pjes..

Read More »

Sulmuesi i Milanit flet për transferimin në Kinë

Sulmuesi i Milanit, Fabio Borini këmbëngul se nuk ishte kurrë pranë kalimit në Kinë. Borini është shprehur se kanë qenë vetëm spekulime ato se ai do të kaloi te klubi kinez Shenzhen FC. “Unë nuk isha kurrë pranë Kinës”, i tha ai për MilanNews pas ndeshjes ku arriti të shënoi një gol, përcjell ORAinfo. “Ideja ime ishte që të qëndroja në Milano. Unë jam i lumtur për sot dhe për të ardhmen. Kjo fitore është e rëndësishme në dritën e lojërave të vështira që na presin, sepse fitorja në Genoa është gjithmonë e komplikuar dhe i hedh të tjerët pas”, tha ai. Ndryshe, Milan sot ka fituar m,e rezultat 2:0 në udhëtim. Kjo fitore Milanin e rëndit në vendin e katërt. /ORAinfo/

Read More »

Rossonerët në festë! Sulmuesi “raketë” po zbarkon në “San Siro”

Kryzstof Piatek te AC Milan është pothuajse një marrëveshje e bërë dhe kjo është konfirmuar nga drejtori sportiv i Genoas Giorgio Perinetti në një intervistë me Radio Rai 1 përcjell ORAinfo. “Pas ndeshjes së sotme kundër Milanit, ne do t’i takojmë ata dhe do të arrijnë një marrëveshje në 48 orët e ardhshme, pavarësisht nëse ai largohet apo jo. “Marrëveshja nuk është finalizuar ende pasi ne duhet të analizojmë nëse do të jetë funksionale për sesionet tona të tregut të transferimit, “tha ai./ORAinfo/

Read More »