Xhaferi uron Konjufcën, konfirmon edhe njëherë gatishmërinë për bashkëpunim

Talat Xhaferi uron Glauk Konjufcën, edhe njëherë konfirmon gatishmërinë për bashkëpunim. Kryetari i Kuvendit të Republikës…

Izet Mexhiti jep dorëeqje nga BDI

Jep dorëheqje Izet Mexhit. Deputeti i BDI-së Izet Mexhiti sot e ka njoftuar kreun e Kuvendit…

Deputetët e Lëvizjes Besa do të veprojnë si deputetë të pavarur

Deputetët e Lëvizjes Besa sot njoftuan kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi se do të veprojnë në…

Vazhdon gjykimi për organizatorët e 27 prillit

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot duhet të vazhdojë gjykimi për organizatorët e ngjarjeve të 27…

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut të shtunën voton Qeverinë

Kreu i LSDM-së, njëherë edhe mandatar për kryeministër, Zoran Zaev dorëzoi në Kuvend propozimin për Qeverinë…

Zaev: Qytetarët e Maqedonisë do të kenë qeveri që garanton vazhdimësi të prioriteteve strategjike

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka paraqitur në Kuvend propozimin për qeverinë e re, ndërsa deputetët…

​Xhaferi letër Ruçit: Me ndihmën tuaj shqiptarët e Maqedonisë së Veriut po bëhen faktorë i rëndësishëm

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, i ka drejtuar sot një letër falënderimi…

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut do të drejtohet sërish nga një shqiptar, Talat Xhaferi rizgjidhet me 62 vota pro

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut do të drejtohet edhe për 4 vitet e ardhshme nga një…

Talat Xhaferi rizgjidhet kryeparlamentar në Maqedoninë e Veriut

Me 62 vota pro dhe 43 kundër Talat Xhaferi i Bashkimit Demokratik për Integrim u rizgjodh…

Xhaferi rizgjidhet kryeparlamentar në Maqedoninë e Veriut

Me 62 vota pro dhe 43 kundër Talat Xhaferi i Bashkimit Demokratik për Integrim u rizgjodh…

Talat Xhaferi rizgjidhet sot kryeparlamentar i Maqedonisë së Veriut

Për sot në mesditë është caktuar vazhdimi i mbledhjes konstituive të Kuvendit ku Talat Xhaferi duhet…

Talat Xhaferi mbetet kryetar i Kuvendit

Talat Xhaferi mbetet kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, konfirmoi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev…