“Lista e kandidatëve për deputetë gati”, Balla zbulon detajet nga takimi i Ramës me drejtuesit e 12 qarqeve

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, ka treguar ditën e sotme detajet mbi takimin që…

Përgjimet e Ndranghetta, Balla: “Eurodeputeti që përmendet mik i Bashës, e ka pasur në zyrë”

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, është ndalur tek përgjimet e antimafias italiane pas…

“Kemi rënë dakord me Bashën ta çojmë LSI për skrap”, deklarata e fortë e Taulant Ballës

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, ka bërë një deklaratë të fortë dy ditë më…

Hotolishti i Librazhdit me ujësjellës të ri, Balla: 2021 e fillojmë në krye të punëve, zona e ka pritur investimin prej 30 vitesh

Viti 2021 për 1 mijë banorë të fshatit Hotolisht të Librazhdit ka nisur me lajmin e…

Balla në Qukës: Në mandatin e tretë, pasi kemi përfunduar qendrat e qyteteve, do të investohet në periferi dhe fshatra

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së…

Qendër e re shëndetësore në Peqin, Manastirliu: Testet e shpejta me rezervim, ja ku duhet të drejtoheni

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla…

“Lodrat politike dhe djallëzore të Metës…”, Balla: Të enjten Kuvendi rimiraton buxhetin e 2021-shit!

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, tha se lojërat djallëzore të Presidentit Ilir Meta…

Ministri i ri i Brendshëm? Balla: Emri im ka 7 vite që përmendet, por do ishte e vështirë që…

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka folur…

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës/ Balla: Rrethanat e bëjnë me faj efektivin, por jo strukturën e Policisë

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka komentuar…

Taulant Balla: Çfarë ndodhi sot në Shkodër, jo vepër e shkodranëve. Sulm i porositur nga Tirana

Taulant Balla, numri dy i Partisë Socialiste ka akuzuar drejtpërdrejt nga Shkodra për sulmin e sotëm…

Protestat/ Balla: PD dhe LSI qëndrojnë pas sulmeve në selitë politike. Aktet e dhunës po sponsorizohen me paratë e tyre

Teksa po zhvillohet një protestë e dhunshme në Shkodër, kundër vrasjes së 25-vjecarit Klodian Rasha, vjen…

A ka marrë propozim për të zëvendësuar ministrin Sandër Lleshaj? Ja si përgjigjet Balla

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla teksa është pyetur në lidhje me faktin nëse…