“U bënë ndryshime skandaloze”! Meta me tone të ashpra: Qeveria po kap çdo institucion! Pas 2008-ës qëllimisht u dobësuan…

Presidenti Ilir Meta kritikoi ashpër qeverinë, teksa tha se po tenton të kapë të gjitha institucionet.…

PD nxjerr dokumentin/ “Kur mendon se ke parë gjithçka bëhu gati të shohësh më shume”, Tabaku: Veliaj kërkon 36 mln euro nga taksat e shqiptarëve për projektin e Teatrit me kulla

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku teksa ka publikuar një dokument, pohon se kryetari i Bashkisë…

Meta zotohet për Teatrin: Ju siguroj se do të rindërtohet atje ku ishte, ashtu siç ishte!

Presidenti Ilir Meta është zotuar njësoj si lideri opozitar, Lulzim Basha se Teatri Kombëtar do të…

“Këtu do me keni edhe 5 vjet!”, Rama ironi me gazetarët: Do privatizojmë Kryeministrinë, Teatrin, Gjykatën dhe…

Kryeministri Edi Rama tha se do të jetë në politikë deri në vitin 2025. “Këtu më…

Dimri po vjen, Termokos vjen me një paralajmërim për qytetarët

Termokos paralajmëron qytetarët: Paguani borxhin ose do të pasojë shkyçja. Zyrtarë të kompanisë Termokos kanë bërë…

Teatri Kombëtar/ Rama publikon videon: Pati kushte të një hauri kafshësh ku dhanë shpirt…

Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm një video nga restaurimi i Teatrit të Operës…

Edita Tahiri: E pabesueshme që u prish teatri, të rindërtohet njësoj siç ishte

Ish-ministrja për Dialog në Kosovë, Edita Tahiri, tha për shembjen e Teatrit Kombëtar se ai nuk…

Teatri u shemb, por nuk ka lekë për të ndërtuar të riun/ Ahmetaj: Do i nxjerrim nga dheu

Teatri Kombëtar u shemb me nxitim, por Bashkia nuk ka lekë për të ndërtuar të riun.…