Projekti i rrugës Vlorë-Orikum, Presidenca i përgjigjet Ramës: Inskenime e deklarata të papërgjegjshme, Meta s’lejon asnjë shkelje të Kushtetutës

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama lidhur me akuzat e këtij të fundit se Ilir Meta…

Zgjerimi i Greqisë me 12 milje në det/ Presidenca i përgjigjet Ramës: Sovraniteti i Shqipërisë është i shenjtë, s’do lejohet asnjë shkelje e Kushtetutës

Zëdhënësi i presidentit të Republikës Ilir Meta, Tedi Blushi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, në…

Rrëzimi i dekretit për Gjendjen Civile, Presidenca: Askush nuk prek votën e lirë më 25 prill!

Presidenca ka reaguar pas rrëzimit të dekretit për kthim në Kuvend të ligjit për Gjendjen Civile…

‘’Pse votuat pro raportit të Dick Marty?’’, Presidenca ftesë Ramës: Dil në përballje me Metën para gjithë kombit shqiptar dhe merre përgjigjen sy më sy

Presidenca i është përgjigjur Edi Ramës për pyetjen e këtij të fundit se pse Meta dhe…

Rama i përmendi kompetencat, reagon Presidenca: Bën mirë të lexosh Kushtetutën. Presim me padurim përgjigjet mbi Covid-19

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj letrës së Ilir…

“Reflektoni deri të enjten”, Presidenca i përgjigjet Ballës për “Venecian”: Boll e morët peng të ardhmen evropiane

Presidenca i përgjigjet kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili tha në një…

“Urrejtjen për Tironën nuk ta amniston kush” zëdhënësi i Metës i përgjigjet Ramës

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar përmes një statusi në Facebook, duke iu përgjigjur akuzave…

Çështja e detit/ Presidenca i përgjigjet Ramës: Mashtrues ordiner, Ilir Meta ishte në opozitë më 2009-ën!

Presidenca i përgjigjet kryeministrit Edi Rama, pas akuzave të këtij të fundit se edhe Ilir Meta…

“Thuaji popullit që je peng” Presidenca sqaron deklaratën e Metës

Presidenca ka sqaruar deklaratën e kreut të shtetit sa i takon përgjigjes lidhur me qëndrimet e…

“Mos fol më për Kushtetutën që e ke përdhosur nga 2008”, Presidenca i përgjigjet Ramës

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas deklaratës së këtij të fundit se Presidenti i…

“Kërkon të hyjë në garë me Ramën”/ Presidenca i përgjigjet Mustafa Nanos: Meta atë e shpartallon, por shqetësimi i tij është…

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi, i është përgjigjur analistit Mustafa Nano, i cili deklaroi se presidenti…

“Ndal fushatës antikombëtare”, Blushi ashpërson tonet: Boll fabrikuar lajme të rreme! Po përdhosni dëshmorët

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ashpër ndaj qeverisë, duke u kërkuar të…