.
Saturday , July 20 2019
Home / Tag Archives: tmerrshme

Tag Archives: tmerrshme

Po luante kundër Barcelonës, Benzemas i ndodh një gjë e tmerrshme

Benzemas i ka ndodhur një gjë mjaftë e keqe. Shtëpia e sulmuesit francez në Madrid ka qenë cak i një plaçkitje të mërkurën në mbrëmje, gjatë kohës kur në ‘Santiago Bernabeu’ po zhvillohej ndeshja e dytë gjysmëfinale mes Real Madridit dhe Barcelona. Sipas njoftimeve në Spanjë, plaçkitja e shtëpisë së Benzemas ka ndodhur gjatë kohës kur po zhvillohej ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës. Një hetim policor thuhet se është duke u zhvilluar në lidhje me incidentin, ndërsa ata kërkojnë më shumë të dhëna se kush drejtojë këtë akt kriminal. Shtëpitë e futbollistëve gjatë muajve të fundit janë shndërruar në cak të këtyre grupeve. Kujtojmë se viktimë e njëjtë ka qenë edhe Sadio Mane, shtëpia e të cilit është vjedhur gjatë ndeshjes Liverpool – Bayern Munich në Ligën e Kampionëve.

Read More »

E tmerrshme, nëna gjen gjarprin helmues në djepin e vajzës

Gjarpri 60 cm kishte hyrë në krevat. Një nënë nga Melburni ka nxjerrë shtëpinë në shitje dhe është betuar që nuk do kthehet më aty pasi u trondit nga një gjarpër. Ajo mbeti e shtangur kur shkoi tek krevati i vajzës së saj të vogël dhe gjeti pranë saj zvarranikun helmues. Ishte hera e dytë brenda dy ditësh që ajo gjente në shtëpi gjarpërinj. Heath Morehu tha se shkoi të vendoste vogëlushen tre muajshe në gjumë rreth orës 9 të mbrëmjes dhe mbeti e shtangur. Gjarpri 60 cm kishte hyrë në krevat. E tmerruar, mori vajzën dhe i kërkoi bashkëshortit që ta hiqte zvarranikun. Fatmirësisht asnjëri nuk pësoi ndonjë lëndim

Read More »

E tmerrshme, Qeveria detyron myslimanët të konsumojnë mish derri dhe alkool

Njerëzit u detyruan gjithashtu të shfaqnin zbukurime të Vitit të Ri. Myslimanët në rajonin e largët perëndimor të Kinës, në Xinjiang detyrohen të hanë mish derri dhe të pinë alkool gjatë festës së vitit të ri kinez, e quajtur ndryshe si festa e Lunarit. Banorët në Prefekturën Autonome të Ili Kazah, thanë se ishin të ftuar në darka kineze të Vitit të Ri ku u shërbyen mishi i derrit dhe alkooli. Zyrtarët kinezë kërcënuan se do t’i dërgonin në ‘kampet e ri-arsimimit’ nëse refuzuan të merrnin pjesë, sipas një raporti të Radio Azia e Lirë Fotografitë treguan një zyrtar kinez në qytetin Yining që vizitonte familjet myslimane dhe shpërndante mish derri të papërpunuar të hënën, në prag të Vitit të Derrit. Njerëzit u detyruan gjithashtu të shfaqnin zbukurime kineze të Vitit të Ri, si fenerë të kuq jashtë shtëpive të tyre.

Read More »

E tmerrshme, pacientja në gjëndje të rënd, kirurgu nga Prizreni e kërkcënon dhe ja merr 200 euro

Një ngjarje e rënë ka ndodhur në spitalin e Prizrenit. Si pasojë e dhimbjeve të mëdha të barkut, pacientes me inicialet V.Q iu desh që të kërkonte ndihmë mjekësore në Spitalin e Prizrenit. Këto dhimbje u konstatua se kanë ardhur nga sëmundja e ‘Apendesit’ apo njohur ndryshe si ‘Zorra Qorre’. Për t’u futur në operacion, pacientes iu desh të duronte dhimbjet për disa orë, pasi kirurgu i cili gjendej në atë kohë në Klinikën Kirurgjike nuk pranonte ta operonte, e gjithë kjo sipas pacientes dhe familjarëve të saj, në kërkim të parave. Familjarët e pacientes thonë për Indeksonline se u detyruan që t’i jepnin doktorit në fjalë 200 euro, si mundësi për t’u futur në operim. Përderisa pacientja po rënkonte nga dhimbjet e mëdha, sipas familjarëve britma e pacientes ishte pengesë për doktor Ymerin. Gjersa pacientja dëgjohet duke qajtur nga dhimbjet, në audion e siguruar nga Indeksonline dëgjohet doktori duke ofenduar me fjalë të ndryshme, ndërsa në një moment e quan atë edhe idiote. “Punë e..

Read More »