Home / Tag Archives: trajneri

Tag Archives: trajneri

U KRY! Ky është trajneri i ri i Juvenusit

Juventusi do t’i afrohet Didier Deschamps për të marrë përsipër punën si trajner, derisa Massimiliano Allegri po joshet nga Paris Saint-Germain këtë verë. Sipas raporteve në Itali, PSG tashmë kanë avancuar në interesin e tyre në trajnerin italian, i cili është caktuar për një takim me bordin e ekipit të …

Read More »

Lajm “bombë”, ky është trajneri i ri i Juventusit

E ardhmja e Massimiliano Allegrit në Juventus do të vendoset këtë javë. Fjalët e Nedved, para ndeshjes kundër Romës, hedhin re për të ardhmen e trajnerit të Juventusit. Siç shkruan Tuttosport, emrat e Didier Deschamps dhe Maurizio Sarri i pëlqejnë klubit të Torinos, përcjell ORAinfo. Sarri ende përballet me një …

Read More »

Pas humbjes nga Barcelona, flet trajneri i Liverpoolit

Skuadra e Liverpoolit është mposhtur nga Barcelona. Jurgen Klopp ka komentuar humbjen 3:0 të Liverpoolit nga Barcelona në ‘Camp Nou’, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Futbolli është kështu. Nuk merrni grada, vetëm rezultate të vështira.Ka të bëjë me shënimin e golave. Paraqitja e djemve ishte më …

Read More »

ZYRTARE: Ky është trajneri i ri i Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërsië është bërë me trajner të ri. Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj, pas një periudhe gati njëmujore kërkimesh, sa i përket kreut të pankinës së përfaqësueses shqiptare në futboll. Ai do të jetë Edy Reja, ndërkohë që prezantimi pritet të bëhet në …

Read More »

Shkarkohet Solari? Ky është trajneri i ri i Real Madridit

Trajneri i kombëtares së Gjermanisë, Joachim Low, mund të kthehet në kuadrin e punës më të mirë në Real Madrid pasi ai mori pjesë në ndeshjen e tyre me Barcelonën,përcjell ORAinfo. Fituesi i Kupës së Botës 2014 më parë ishte i lidhur me marrjen në detyrë në klubin e La Ligas pas daljes së Zinedine Zidane në fund të sezonit të kaluar. Low ishte dukshëm i afërt me presidentin e Los Blancos, Florentino Perez duke shikuar ndërsa Santiago Solari humbi 1-0 ndaj skuadrës katalanase./ORAinfo/

Read More »

Trajneri i Bayernit befason me deklaratën e fundit

Bayerni mposhti Borussia Monchengladbach duke e mposhtur me rezultatin 1:5, kurse Dortmund gaboi me Augsburg, ku u mposht 2:1. Pas ndeshjes së Bayern, trajneri i kampionëve në fuqi është pyetur për Borussia Dortmund, dhe përgjigja e tij ishte shumë e thjeshtë. “Nuk dua të flas për Dortmundin” ka thënë Kovac. “Ne flasim për vetën tonë dhe mendoj se skuadra po bën shumë mirë tani. Ne kemi fituar 11 herë në 12 ndeshjet e fundit dhe kjo është ajo që pres” ka thënë ndër të tjerash kroati. Testi i vërtetë për Niko Kovac mbetet ai me Liverpool, në ‘Allianz Arena’, në ndeshjen kthyese të fazës së 1/16-ës së finales, në Ligën e Kampionëve.

Read More »

Trajneri i Manchester Unitedit me fjalë të mëdha për rikthimin e skuadrës së tij

Southampton dje u mposht nga skuadra e Manchester Unitedit. ‘Djajtë e kuq’ e gjetën dy herë vetën në disavantazh, por në fund triumfuan me rezultatin 3:2, për të vazhduar ecurinë e jashtëzakonshme me trajnerin Ole Gunnar Solskjaer. Fitoren dramatike, trajneri norvegjez e ka krahasuar me ‘ditët e vjetra’ kur kishte fitore me gola të vonshëm. “Kjo ishte si në ditët e vjetra. Kam qenë pjesë e tyre shumë shpesh. Jam i lumtur për djemtë. Ata menaxhuan mirë për të marrë tri pikë nga ky takim” ka thënë Ole. Solskjaer njihet për golin e tij të shënuar në finalen e 1999 në Ligën e Kampionëve, kundër Bayern Munich, dhe kjo me siguri i solli nostalgjinë atij.

Read More »