Home / Tag Archives: transferohet

Tag Archives: transferohet

Lajm “bombë” nga Italia, ja ku po transferohet Lukaku

Inter shpreson se ata mund ta përdorin Mauro Icardi si pjesë e një marrëveshje për të joshur Romelu Lukaku nga Manchester Unitedit përcjell ORAinfo. Mirror pretendon se ylli i Belgjikës ka qenë një objektiv i gjatë i skuadrës së Serie A, të cilët shpresojnë se largimi i tyre do të jetë i mjaftueshëm për të folur me ekipin e Premierligës në mënyra të ndara me 25-vjeçarin, i cili nuk ka një formë siç pritej në Old Trafford./ORAinfo/

Read More »

Zbulohet: Për kaq milionë euro Icardi do të transferohet te Reali

Mauro Icardi pritet të transferohet te Real MAdrid, për më pak se 100 milionë euro. Problemet mes Interit dhe Mauro Icardit po vazhdojnë. Derisa Inter po deklarohet se sulmuesi argjentinas po vuan nga një lëndim, 26 vjeçari vazhdon të ngjallë dyshime me reagimet e fundit, duke kërkuar ‘liri’. Prishja e Interit me Icardin ka nisur nga deklaratat e gruas së tij në lidhje me rinovimin e kontratës, ndërsa gjithçka ka ‘shpërthyer’ pas marrjes së shiritit të kapitenit, i cili pastaj iu dha portierit Samir Handanovic. Kjo situatë e krijuar dhe rrjedha e saj japin përshtypje se largimi i Icardit nga Inter do të ndodh gjatë afatit kalimtar veror. Janë disa skuadra që do të kërkojnë transferimin e tij, por Real Madrid mund të rrëmbejë argjentinasin, duke e ditur interesimin e tyre të gjatë. Është Marca që shkruan konkretisht për këtë transferim, duke potencuar se Real Madrid mund të transferojë Icardin për një çmim më të mirë se 100 milionë euro.

Read More »

U KRY! Ja ku po transferohet Rodriguez

Manchester United dhe Liverpool janë në mesin e klubeve me interes të madh në James Rodriguez . Nëse Bayern Munich nuk do të marrë opsionin e tyre për të blerë atë pas dy viteve të huazimit nga Real Madridi, dy ekipet janë të gatshme për kolumbianin përcjell ORAinfo. Të dy skuadrat e Premierligës kanë qenë të lidhur me transferimin e kolumbianit në të kaluarën dhe mund të shkojnë kokë më kokë për shërbimet e tij këtë verë./ORAinfo/

Read More »

“Tërmet” te Milani, ja ku po transferohet Cutrone

Sipas asaj që është raportuar në javët e fundit, sulmuesi i Milanit, Patrick Cutrone, mund të largohet nga klubi në verë. Agjenti i Cutrone, i pyetur nëse do të qëndrojë përpara në Milan, tha “Ne do të shohim”, duke shtuar karburant për zjarrin spekulativ që sulmuesi italian mund të largohet nga klubi përcjell ORAinfo. Që nga ardhja e Krzysztof Piatek, Cutrone ka pasur më pak rol për të luajtur në Milan . Torino ka ndjekur Cutrone për disa kohë dhe mendohet se klubi do të jetë ndër të parët që nënshkrimi i tij të vijë në verë. /ORAinfo/

Read More »

U kry, James Rodriguez po transferohet të gjiganti evropian

James Rodriguez prite të largohet nga Bayern Munich gjatë afatit të verës. Raportohet se Liverpool dhe Juventus po synojnë nënshkrimin me Rodriguez, shkruan Calciomercato, përcjell ORAinfo. Kjo pasi Bayern Munich nuk e ka ndërmend të blejë kartonin e lojtarit nga Real Madrid për 42 milionë euro. James është i vendosur të kthehet në Bernabeu në fund të sezonit, por qëndrimi i tij në Spanjë nuk do të jetë afatgjatë. Raportohet se Juventusi dhe Liverpool janë në garë për t’i blerë shërbimet e lojtari kolumbian, dhe agjenti i James, Jorge Mendes, besohet të ketë ofruar klientin e tij te Juventusi, duke injoruar kështu Liverpoolin. /ORAinfo/

Read More »

Lamtumirë Real Madrid! Ja ku po transferohet Isco

Një yll i madh pritet të largohet nga Real Madrid. Mesfushori spanjoll, Isco Alarcon ka vendosur të ndërpresë lidhjet e tij me Real Madridin dhe kjo ka alarmuar Manchester Cityn. Isco ka mbetur zgjidhje e dytë apo e tretë këtë sezon nën të dy trajnerët, Santiago Solari dhe paraardhësi i tij Julen Lopetegui dhe kjo po e zhgënjen. Isco, 26 vjeç, pritet të shtyjë për një lëvizje në Angli në drejtim të Ligës Premier, ku e duan disa skuadra.

Read More »

Bëhet “nami”, ja ku po transferohet Pato

Ish-ylli i Milanit,Pato nuk dëshiron të qëndrojë më në Kinë. Sipas raporteve të fundit të SportMediaset, Pato ka dorëzuar një kërkesë transferimi në Tianjian Quanjian, duke kërkuar të fillojë një aventurë të re te një klub të ri përcjell ORAinfo. Megjithatë, ylli braziliani nuk ka pranuar të kthehet e të jetë pjesë e Milanit, të paktën kështu thonë mediat. Në fakt, ish sulmuesi i Rossonerëve ka vendosur të kthehet në Brazil, saktësisht te ekipi i Santos./ORAinfo/

Read More »

“Çmendet” Milan, ja ku po transferohet Silva

E ardhmja e André Silva mbetet e fshehur në mister. Nëse disa muaj më parë Sevilla dukej mjaft i bindur për të shpenguar kartonin e tij, tani nuk ka më të njëjtën siguri. Në fakt, në vitin 2019 forma e sulmuesit portugez ishte mjaft i varfër: vetëm 2 gola në 12 ndeshje përcjell ORAinfo. Më parë drejtori sportiv i klubit Andaluzian, Joaquin Caparros, kishte njoftuar shpengimin e lojtarit. Një operacion prej rreth 39 milionë euro, që do të përfundonte në arkën e Milanos në fund të sezonit. Një fitim i mirë kapital për Rossonerët, të cilët duhet të përmirësojnë llogaritë e bilancit të tyre edhe nëpërmjet tregtimit të lojtarëve. Por tani ajo koleksion që dukej e sigurt nuk është më. Ndërkohë, nga Spanja, Mundo Deportivo zbulon se Barcelona po vlerëson gjithashtu profilin e André Silva para verës. Klubi katalanas dëshiron të blejë një sulmues në sesionin e ardhshëm të tregut të transferimit.. Sigurisht një destinacion si Barcelona dëshiron André Silva, por për të fituar atë performanc..

Read More »

E Papritur! Ja ku po transferohet Rodriguez

James Rodriguez ka sugjeruar që do të jetë i lumtur të kthehet në Real Madrid këtë verë. Kolumbiani ka qenë në huazim me Bayern Munchen që nga viti 2017 dhe klubi gjerman mund ta nënshkruajë atë në një marrëveshje të përhershme në fund të sezonit përcjell ORAinfo. Megjithatë, 27-vjeçari thotë se ai ka “gjithçka” në kryeqytetin spanjoll dhe duhet të marrë parasysh mundësitë e tij përpara se të merret një vendim./ORAinfo/

Read More »

U KRY! Ja ku po transferohet Belotti

Kapiteni i Torinos, Andrea Belotti dhe ylli i Lazios, Ciro Immobile kanë dalë si objektiva transferimi për Napoli, raporton Calcio Mercato përcjell ORAinfo. Belotti është nën kontratë deri më 2021, por 25-vjeçari mund të jetë i gatshëm të bëjë hapin e ardhshëm përpara në karrierën e tij këtë verë. Ndërkohë, kontrata e tanishme e Immobile në San Paolo Stadium nuk do të skadojë deri në vitin 2023, megjithatë, Lazio mund të jetë i gatshëm të sakrifikojë lojtarin e tyre të yllit për të mbledhur fonde në rast se ata humbasin kualifikimin e Ligës së Kampionëve./ORAinfo/

Read More »