Home / Tag Archives: transferohet

Tag Archives: transferohet

LAJMI I FUNDIT: Icardi transferohet në Chelsea

Sulmuesi argjentinas i Interit, Icardi vazhdon të jetë lojtari me i përfolur në afatin e transferimeve. Sa herë që afrohet afati i transferimeve, Icardi përfoles se do të transferohet në këtë apo atë ekip.Tani është Chelsea ajo e cila po e dëshiron Icardin në gjirin e saj.Nn drejtimin e Sarrit është pothuajse perfekt këtë sezon ku nuk ka asnjë humbje dhe është në vendin e parë në Premier League, por me pikë të barabarta me Manchester City dhe Liverpool (20 në 8 ndeshje).Edhe pse kanë shënuar 18 gola, 3 më pak se City dhe një më pak se Arsenal (19), Chelsea nuk ka një sulmues potencial, me Alvaro Moratan që edhe kur aktivizohet nuk bind dhe Oliver Giroud që nuk është sulmues që të shënon 20 gola në sezon.Sarri është rikthyer tek një dëshirë e vjetër ajo e Mauro Icardit të cilin e ka kërkuar edhe kur drejtonte Napolin.Për klubin zikaltër është bërë gati oferta prej 117 milion eurosh, por zikaltërit pretendojnë shumë më shumë dhe nuk duan që ta lënë kapitenin të largohet nga e..

Read More »

Lamtumirë Neymar, në PSG po transferohet ‘bisha’ e Botërorit

Sulmuesi brazilian Neymar e ka veç hijen në PSG. Ai pritet që shumë shpejt të largohet nga gjiganti francez, duke u transferuar të Real Madrid.Kjo është bërë e ditur nga mediat franceze. Këto media kanë dal me përfundimin se PSG-ja është e gatshme të paguajë klauzolën e 150 milionë eurove për Antoine Griezmann, duke e kthyer sulmuesin 27-vjeçar në epiqendrën e lajmeve të merkatos.Madje spekulimet e fundit, flasin se klubi i kryeqytetit sheh te lojtari i Atletico Madridit zëvendësuesin e brazilianit Neymar, që sërish projektohet drejt largimit nga “Parc des Prince”.Francezi Griezmann, që është një ndër dy kandidatët potencialë për të fituar trofeun prestigjioz të “Topit të Artë” në dhjetor, do të krijonte kështu dyshen e re titullare të sulmit me Mbappen në organikën e Thomas Thuchel.Drejtuesit e PSG-së gjithsesi, theksojnë faktin se për 26-vjeçarin Neymar do të merrnin në konsideratë vetëm oferta mbi 200 milionë euro.Krahas interesit të Real Madridit po përflitet gjithnjë e ..

Read More »

‘Bye bye’ Liverpool, Salah transferohet në janar të gjiganti evropian

Mohamed Salah është shumë afër që të largohet nga Liverpooli.Mohamed Salah nuk e dëshiron më qëndrimin te Liverpooli, pasi dëshiron të kaloj në Spanjë.Ylli egjiptian ka biseduar me klubin anglez, ndërsa këta të fundit i kanë bërë me dije se ai mund të largohet në shumën e 160 milionë euro, përcjell lajmi.Salah kërkon që të luaj për Real Madridin, ndërsa edhe Barcelona ka shfaqur interesim për të.Kujtojmë se egjiptiani është në listën e lojtarëve për ta fituar Topin e Artë, pasi sezonin e kaluar shënoi 44 gola në të gjitha garat.

Read More »

Kaka thotë se nëse ky lojtar transferohet në Milan do të ketë te ardhme të ndritur

Legjenda e Milanit, Kaka beson që Lucas Paqueta “ka një të ardhme të ndritur përpara”, por, “do të ishte mirë që ne mos të bëjmë krahasime qysh tani me legjenda”.Ylli i Flamengos është pajtuar për të kaluar te kuqezinjtë në Milan dhe është krahasuar me disa lojtarë brazilian, përfshirë edhe Kakan.“Ai është një lojtar i cili ka një të ardhme të ndritur përpara”, tha ish mesfushori në një intervistë për Milan TV.“Ai tashmë është ftuar edhe në Kombëtaren e Brazilit, por është më mirë për të që ne mos ta krahasojmë me asnjërin prej tyre. Kam parë shumë krahasime me të tjerët por edhe me mua, me Paton, me Ronaldinhon, Cafunë, Rivaldon…me të gjithë brazilianët të cilët kanë luajtur në histori të Milanit”.“Ne kemi nevojë që ti largojmë këto krahasime sepse ai duhet të vijë këtu dhe të luajë i qetë dhe pa probleme. Jam i bindur që nëse ndodh kjo, ai do të luajë mirë”.Kaka është përfolur edhe për një rikthim në klub si drejtor.“Kam biseduar me Leonardon dhe Paolon. Për momentin jam ..

Read More »

Lamtumirë Milan, ylli i madh në janar transferohet në Bundesligë

Red Bull Leipzig dëshiron të rikthejë në Bundesligë, Hakan Calhanoglu.24-vjeçari turk që luan me Milanin, për momentin është një pikë e rëndësishme e formacionit të Gattusos, por me mbërritjen e Lucas Paqueta në muajin janar, hapësirat për të mund të kufizohen.Skuadra gjermane nga ana tjetër i ofron një rol protagonisti fantazistit turk.Calhanoglu u transferua te kuqezinjtë në vitin 2017 nga Bayer Leverkusen, ndërkohë që kontrata e tij skadon në vitin 2021.

Read More »

‘Lamtumirë’ Milan! Ky lojtar po transferohet në Angli

Milani mund të bëjë disa largime në afatin e janarit. Skuadra italiane ka bërë disa transferime në verë, por pa bërë ndonjë largim të madh.Milani është i detyruar që të shesë lojtarë, andaj i pari në listë është, Mateo Musacchio, përcjell “lajmi.net”.Mbrojtësi nuk është në planet e rosonerëve, andaj do të shitet në afatin e dimrit.Fulham dhe Watford, janë skuadrat që e duan transferimin e Mateo Musacchio, andaj Milani shpreson t’i marr 30 milionë euro nga shitja e tij.

Read More »

Lojtari standard i Milanit po transferohet në Angli

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, është në orbitën e klubeve angleze si Fulham e Watford.Sipas Calciomercato.com, mbrojtësi 28-vjeç do të kërkohet në janar nga klubet angleze.Ai është duke luajtur rregullisht këtë edicion pas largimit të Leonardo Bonuccit.Por ardhja e Mattia Caldaras ka bërë që ai të mendojë largimin, pasi do të kërkohet që t’i bëhet italianit vend.Fulham vetëm se ka qenë pas Musacchios në verë, por tani Watford me pranuar familjen Pozzo, po e duan në klubin e tyre.Nuk anashkalohet as kalimi i tij te klubi i Pozzos në Serie A, Udinese.Gennaro Gattuso dëshiron ta mbajë në skuadër ish mbrojtësin e Villarrealit që erdhi për 18 milionë euro në vitin 2016.Milani e konsideron çmimin e tij deri në 20 milionë euro.

Read More »

Befasia e ditës: Mats Hummels transferohet të gjiganti nga Serie A

Juventusi është në duke menduar për një mbrojtës qendror, edhe pse për momentin ndihet i konsoliduar në këtë rol me ardhjen e Bonucit.Barzagli dhe Chiellini janë lojtarët e tjerë që kompletojnë repartin defensiv të skuadrës kampione të Italisë. Megjithatë, klubi bardhezi ka vënë në fokus mbrojtësin e Bayernit, Mats Hummels, i cili e bind “Zonjën e Vjetër” për karakteristikat e tij fizike.Sipas “Bild”, Juventusi beson se lojtari gjerman i plotëson të gjitha kërkesat, edhe për shkak se ka përvojë. Në këtë interesim të kampionëve të Italisë duket se ka ndikuar vetë trajneri i bavarezëve, Niko Kovac. Ky i fundit, qëkur erdhi në stolin e gjigantëve të Bundesligës, nuk e ka konsideruar si “violinë të parë” qendërmbrojtësin, ndonëse ky i fundit është paraqitur më mirë se kolegu i tij Boateng, shkruan panorama sport.Nga ana e vet, Mats Hummels ka ambicie për minuta të plota aktivizim, ndaj duket i joshur nga bardhezinjtë.Ndërkohë, Andrea Agnelli, presidenti i klubit italian, po lëviz ë..

Read More »

Dridhët bota e futbollit, ja ku po transferohet Falcao

Radamel Falcao mund të shpërngulet në Meksikë, pasi që për të ka interesim në Liga MX tëkëtij shteti, sipas Sport.Përderisa 32 vjeçari mund të transferohet në ligën amerikane MLS, për të po përflitet edhe mundësia se mund të shkojë në Meksikë.Po ashtu besohet se klubet meksikane kanë fuqinë ekonomike që potencialisht ta sjellin atë në radhite veta.Largimi nga Evropa do të nënkuptonte fundit e aventurës së kolumbianit në kontinentin e vjetër, nga ku njohu edhe sukseset më të mëdha në karrierën e tij.

Read More »

Befasi, befasi: Falcao po transferohet atje nuk pritej

Radamel Falcao ka marr një hap befasues në karrierën e tij.Radamel Falcao po i ndanë rrugët me Monacon.Sulmuesi kolumbian duket se po e shijon sezonin e fundit te klubi francez, pasi do të largohet.Sipas të përditshmes ‘Sport’, Radamel Falcao pritet që të transferohet në ligën amerikane, MLS, përcjell “lajmi.net”.Zbulohet se Inter Miami, është skuadra më e interesuar për kolumbianin, andaj në verën e ardhshme, aim und ta filloj aventurën në Amerikë.

Read More »