Home / Tag Archives: transferon

Tag Archives: transferon

Milan po e transferon lojtarin që po e kërkon e gjithë Evropa

Milan i ri ka ide të qarta në treg. Asnjë lojtar mbi 30 vjeç, qëllimi është të nënshkruajë me lojtarë të rinj para se të bëhen kampione absolute, me shpresën se ata mund të shpërthejnë në fanellën e kuqezinjve. Një linjë e diktuar nga drejtori menaxhues Ivan Gazidis dhe i martuar nga Leonardo, i cili çoi tashmë në blerjet e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek në janar. Sidoqoftë, Rossonerët janë fokusuar gjithashtu tek lojtarët më të rinj dhe për këtë arsye, menaxher i ri i Geoffrey Moncada, ka ardhur nga Monako. Në vetëm disa muaj ai po tregon tashmë frytet e para të punës së tij, përcjell ORAinfo. Në shumë ndeshje ndërkombëtare të ndjekura me interes nga vëzhguesit e Milanit çdo fundjavë në stadiume të gjysmës së Europës, Dinamo Zagreb është shpesh protagonist, një klub i cili në vitet e fundit ka nisur shumë talente nga Modric në Kovacic, Brozoviç dhe Pjaca. Siç ju kemi njoftuar disa ditë më parë, lojtarët që Milan janë të interesuar në anën e Dinamos janë Dani Olmo, Nikola Moro ..

Read More »

Lamtumirë Spalletti, Inter po e transferon trajnerin e madh

Luciano Spalletti po largohet nga Interi. Sipas ‘Tuttosport’, Luciano Spalletti do të largohet në fund të sezonit, dhe Marotta po kërkon një zëvendësim për të. Conte është i lidhur me skuadrën nga ‘San Siro’, pas aventurës jo të mirë te Chelsea, pa harruar edhe Allegrin, i cili pëlqehet shumë nga Marotta. Burime të medieve italiane theksojnë se ky do të jetë sezoni i fundit i Allegrit te Juventus, pavarësisht rezultateve në Ligën e Kampionëve. Tuttosport pretendon se Interi mund t’i hap dyert për Allegrin për një sfidë të re, gjë e cila do të ishte një befasi e madhe për futbollin italian.

Read More »

U kry! United po e transferon yllin e madh të Juventusit

Manchester United është në pozitë favorite për të transferuar Alex Sandro në qoftë se vendos të largohet nga Juventusi këtë verë, raporton Tuttosport përcjell ORAinfo. Mbrojtësi i Brazilit ka qenë e lidhur me Djajve të Kuq dhe mund të bëjë një lëvizje nëse klubi i tij i tanishëm do të rrëmbejë Marcelo nga Real Madrid. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodh me yllin e Juventusit./ORAinfo/

Read More »

Skuadra e madhe angleze po e transferon yllin e Milanit

Torino së fundmi është lidhur me një lëvizje për sulmuesin e Milanit, Patrick Cutrone, por sipas Sky Sports Italia, ata nuk janë klubi i vetëm që mendon të bëjë një lëvizje për të. Cutrone, 21 vjeç, ka qenë me Milanin që nga mosha 9 vjeçare, pasi u bashkua me skuadrën e klubeve rinore në vitin 2007. Por duket se po rritet i pakënaqur me mungesën e futbollit të ekipit të parë që nga ardhja e Piatek nga Genoa, përcjell ORAinfo. Duke bërë 14 fillon këtë sezon para se Piatek të bashkohet me klubin, ai është ende për të filluar një lojë të vetme që nga Pol të nënshkruar për 35 milionë euro në janar. Torino e ka ndjekur situatën ngushtë dhe duket sikur ishin vrapuesit e parë për nënshkrimin e tij. Por tani duket se Tottenhami gjithashtu po vëzhgon sulmuesin italian, me synimin për të bërë një lëvizje për të në verë. /ORAinfo/

Read More »

Nis festa! Leonardo po transferon “mbretin e driblimeve”

CIES, ose observatori ndërkombëtar i njohur i futbollit evropian, ka publikuar sot një renditje të re shumë interesante. Në këtë rast janë lojtarët, të përfshirë në pesë ligat kryesore të Evropës, të cilat kanë përqindjen më të lartë të dribbling të suksesshme gjatë sezonit aktual përcjell ORAinfo. Mbreti i padiskutueshëm i këtij renditja të ‘dribblers’ është madhështia e tij, Leo Messi; fenomeni i Barcelonës krenohet me një normë suksesi prej 67%, me një mesatare prej një driblimi të përsosur çdo 19 minuta që luhet. Numra mbresëlënës për Messin, por çuditërisht në vendin e dytë është ylli që po kërkohet nga Milanit: francezi Allan Saint-Maximin . Ai ka një shkallë suksesi prej 60%, duke konfirmuar aftësitë e shkëlqyera teknike të të cilave ne kemi folur për njëfarë kohe./ORAinfo/

Read More »

Milan dridh Spanjën, po e transferon yllin e madh

Nëse ka një departament në të cilin Milan duket se nuk ka asnjë problem, ai është mbrojtës i dhënë nga performanca e shkëlqyer sezonale. Sidoqoftë, nuk duhet të përjashtohet që në verë mund të arrihen përforcime të reja në lidhje me diferencën e mbetur, sidomos sa i përket grupeve anësore. Për shembull, në të majtë, Ricardo Rodriguez mund të ketë nevojë për një alternativë interesante, pasi Kroati Ivan Strinic nuk ka arritur të ndihmojë deri tani, ndërsa Diego Laxalt duket se ka karakteristika të ndryshme përcjell ORAinfo. Një ide për të dhënë më shumë sprint dhe cilësi në fazën mbrojtëse të Milanit për vitin e ardhshëm mund të vijë nga Spanja. Sipas asaj që Calciomercato.it shkruan, mbrapsht në fjalë do të jetë Marc Cucurella, i konsideruar për vite një nga talentet më të mira të blaugranë./ORAinfo/

Read More »

Përfundon gjithçka! Valverde në verë po e transferon yllin e madh

Barcelona ka rreshtuar portierin Ajaxit, Andre Onana për të zëvendësuar Jasper Cillessen, në rast se ai largohet nga Camp Nou këtë verë. Sipas El Club de la Mitjanit, nëpërmjet Diario Sport, portieri nga Kameruni ka vlerë rreth 20 milionë euro, por Barca mund të përpiqet ta zvogëlojë atë taksë potenciale përcjell ORAinfo. Onana është Ajax numër një në këtë moment dhe kontrata e tij në Johan Cruyff Arena është vendosur të zgjasë deri në vitin 2021./ORAinfo/

Read More »

U kry! Manchester United, po e transferon yllin e madh

Agjentët e kapitenit të Sporting Lisbonës, Bruno Fernandes kanë qenë në kontakt me Manchester Unitedin, thonë mediat në Portugali. Liverpuli ka qenë i lidhur më parë me një lëvizje për mesfushorin sulmues, por e përditshmja portugeze A Bola beson se United janë tani favoritë për nënshkrimin e tij përcjell ORAinfo. Sporting është në vendin e katërt dhe Fernandes është i etur për të luajtur në Ligën e Kampionëve./ORAinfo/

Read More »

S”ndalet Barça, po e transferon yllin 100 milionësh

Barcelona ka vendosur pamjet e tyre në një transferim të verës për mesfushorin e Atletico Madrid Saul Niguez, raporton Tuttosport. Blaugrana është e gatshme të paguajë deri në 110 milionë euro për 24-vjeçarin, kontrata aktuale e të cilit në Wanda Metropolitano nuk do të skadojë deri në 2026 përcjell ORAinfo. Sauli ka kontribuar dy gola dhe një ndihmë në 21 paraqitje të La Ligas për Atletikon këtë sezon./ORAinfo/

Read More »

Milan po transferon Pauqueta-n e ri

AC Milan po kërkon një tjetër “Paqueta të ri”. Mesfushori brazilian ka habitur të gjithë që kur ka hyrë në klub, veçanërisht Gennaro Gattuso. Prandaj, Leonardo është edhe një herë në gjueti për një tjetër nënshkrimit të madh, përcjell ORAinfo. Një nga lojtarët që po ndjek është Rodrigo Dourado. Mesfushori është lojtari më i vjetër në listë, i lindur në vitin 1994, por ka një kontratë që skadon në vitin 2020. Përveç Dourado, Rossonerët po ndjekin gjithashtu Evertonin, i cili luan për Gremio (i lindur më 1996). Sulmuesi është gjithashtu duke u endur nga Man City, si dhe disa skuadra gjermane, duke e bërë atë një temë të nxehtë në treg. Leonardo është gjithashtu duke e mbajtur një sy të ngushtë në Luan Santos (i lindur në 1999), Helinho (i lindur në vitin 2000) dhe Reinier (i lindur në vitin 2002). Dy të parët janë në pronësi të Sao Paolo, ndërsa kjo e fundit luan për Flamengon. Reiner ka pranuar se shpesh e shikon Paqueta për frymëzim: “Unë shpesh shikoj qëndrimin e Paqueta në fush..

Read More »