Home / Tag Archives: transferon

Tag Archives: transferon

‘Bomba e mbrëmjes’: Barcelona transferon yllin brazilian

Afati i janarit po afrohet dhe ekipt e mwdha kanw nisur tw mwndojnw pwr transferimet e reja.Barcelona ka nisur që tani të mendojë për merkaton dhe më konkretisht për të përforcuar sulmin.Luka Jovic, sulmuesi serb që luan i huazuar nga Benfica te Frankfurti, por edhe talenti i Lille, Nicolas Pepe, janë dy nga objektivat e Barçës për repartin e avancuar.Megjithatë, vëmendjen më të madhe drejtuesit e klubit katalanas e kanë te braziliani i Evertonit, Richarlison.21-vjeçari, i cili këtë verë u transferua nga Watford tek Everton për 39,2 milionë euro ka bërë paraqitje shumë të mira me fanellën e klubit nga Liverpooli, duke tërhequr vëmendjen e Barcelonës.Raportet shumë të mira mes dy klubeve pas kalimeve gjatë verës së kaluar të Yerri Mina, Lucas Digne dhe Andre Gomes, nga blaugranat tek Evertoni mund të bëjë që Barça ta ketë të shtruar rrugën që te çon te futbollisti i Kombëtares braziliane Richarlison, plus që te Barcelona 21-vjeçari do të gjente edhe bashkëkombësit, Coutinho, ..

Read More »

Milan po e transferon ish sulmuesin e Juventusit dhe Napolit

Milan janë duke menduar për Fabio Quagliarellën. Pista që çon në Zlatan Ibrahimoviç është pothuajse e harruar, siç konfirmohet nga drejtori teknik i klubit Leonardo pas barazimit kundër Torinos.Rossonerët po vlerësojnë alternativat, dhe ai është lojtari i Sampdorias.Ish sulmuesi i Napolit dhe Juventus ka një kontratë me Sampdorian që skadon më 30 qershor 2019, dhe nuk ka rinovuar ende marrëveshjen, përcjell ORAinfo. Menaxhimi i klubit me bazë në Genoa ka propozuar një zgjatje njëvjeçare, ndërsa vetë lojtari do të donte dy. Lojtari thuhet se ishte afër Milanit edhe gjatë verës së kaluar, duke pasur parasysh se ish-drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli mendoi fuqishëm për nënshkrimin e lojtarit.Quagliarella është një profil që vlerësohet edhe nga Leonardo, pasi ai është në gjendje të garantojë qëllimet dhe ndihmat, siç ka bërë gjithmonë.Këtë sezon, duke shtuar dy statistikat, vetëm Cristiano Ronaldo është duke bërë më mirë se ai, me 15 pikë në mes golave dhe ndihmave, ndërsa..

Read More »

Kjo nuk pritej! Barcelona po e transferon super-yllin

Edhe Barcelona do bëjë një transferim në janar.Barcelona ka disa opsione në fazën ofanzive, mirëpo dëshiron ta shtoj edhe një në afatin e janarit.Skuadra katalonase dëshiron ta transferoj sulmuesin e Evrertonit, Richarlison, përcjell “lajmi.net”.Sulmuesi brazilian u transferua në verë te ‘Toffes‘ për shumën e 50 milionë eurove, ku shumë mediume e quajtën si transferim koti.Por, Richarlison është duke shkëlqyer te Evertoni, ndërsa Barcelona po tenton t’i marrë shërbimet e tij qysh në janar.

Read More »

Milan merr vendim shokues, transferon në Serie B talentin e tyre

Klubi italian Milan pritet që shesë në Serbie B talentin e tyre, portierin Alessandro Plizzari.Sipas La Gazzetta Dello Sport, AC Milan mund të shes Alessandro Plizzari, i cili u kthye në klub këtë verë pas një magji kredie në Ternana, përcjell ORAinfo.18-vjeçari, i lindur në vitin 2000, është kërkuar nga Padova në Serie B.Gazeta beson se Milan mund të vendosë ta shesë djalin, pasi ai nuk do të kishte shumë hapësirë si rezervë e Gigio Donnarumma.Plizzari fillimisht ishte konsideruar si talent, por që më vonë humbi besimin e klubit. /ORAinfo/

Read More »

Lajm i madh për Milanin, po e transferon ‘bishën’ e madhe

Klubi italian Milan thuhet se ka një marrëveshje me Zlatan Ibrahimovic, por janë duke pritur për një vendim të UEFA përpara se të negociojnë me LA Galaxy.Është raportuar në javët e fundit se kuqezinjtë janë në bisedime për ta sjellë sulmuesin në San Siro, duke folur për një marrëveshje gjashtë mujore me vlerë rreth 2.5 milion euro, përcjell ORAinfo. Gjithashtu, ka gjasa të jetë një mundësi për të zgjeruar atë marrëveshje me një vit tjetër nëse të dyja palët janë të lumtur për të vazhduar.SportMediaset është i bindur se është me të vërtetë rasti, dhe një marrëveshje është bërë plotësisht me lojtarin dhe agjentin e tij.Ibrahimoviç ende ka një vit tjetër në kontratën e tij në MLS, prandaj duhet të ketë negociata me Galaxy.Transmetuesi beson se Milan është duke pritur që UEFA të dorëzojë dënimin e tyre financiar të Fair Play para hapjes së bisedimeve, pasi ata duhet të dinë se çfarë lloj parash do të kenë në dispozicion.Klubi aktual i Ibras nuk është i gatshëm ta lërë të shkojë e..

Read More »

Milan me supertransferim në janar, transferon dy yjet e Chelseas

Nëntori nuk ka qenë një muaj i lehtë për Milanin pasi që lëndimet në ekip nuk kanë pasur të ndalur.Lojtar shumë të rëndësishëm tek ekipi i Milanit, si Biglia, Bonaventura, Musacchio dhe Caldara do të jenë jashtë fushës për disa javë, përcjell ORAinfo.Kjo është arsyeja pse Milan duhet që të jetë aktiv në merkaton e janarit.Sipas spekulimeve Ibrahimovic duket të jetë afër kthimit në San Siro, por se Leonardo duhet të fokusohet në mesfushë dhe mbrojtje.Objektivat kryesore të Milanit janë vendosur në Angli apo konkretisht tek skuadra londineze e Chelseas.Lojtarët si Cesc Fabregas dhe Gary Cahill, nuk kanë luajtur kurrë si startues nga Maurizio Sarri.Prandaj të dy lojtarët mund të largohen nga londinezët në merkaton e dimrit.Raportohet se Milan ka nisur negociatat për mesfushorin spanjoll Cesc Fabregas, por se presidenti i Chelsea-s, Roman Abrahamovich është ende në dy mendje./ORAinfo/

Read More »

Leonardo po e transferon një lojtar nga Serie B

Drejtori sportiv i Milanit, Leonardo pritet të jetë aktiv ne afatin e janarit të transferimeve.Mesfushori Ekuadokinist Jose Ndong Machin Dicombo, i njohur zakonisht si Pepin, aktualisht luan për Pescara në Serie B, me mesfushorin 22-vjeçar, një objektiv të disa klubeve të Serie A, përcjell ORAinfo.Sipas asaj që është raportuar nga Tuttosport, Torino dhe Genoa janë të vendosur të luftojnë me Milanin në lidhje me nënshkrimin e Pepin, me të gjitha klubet e interesuara për të ndihmuar 22-vjeçarin të kërcejnë nga divizioni i dytë deri në fluturimin më të lartë të Futboll italian.Milan pikërisht në këtë kohë ka nevojë për transfero të reja pasi që ka të lënduar disa lojtarë kryesor të skuadrës. /ORAinfo/

Read More »

U kry! Milan transferon super mesfushorin për 10 milionë euro

Milan është duke bërë përgatitjet e fundit për afatin e janarit.Cesc Fabregas pritet ta kompletojë transferimin e tij për 10 milionë euro në Milan gjatë janarit.Trajneri i Chelseat Maurizio Sarri e ka dhënë dritën e gjelbër për largimin e mesfushorit spanjoll, i cili i ka bërë vetëm nëntë paraqitje m londinezët në këtë stinor, transmeton Express.Kontrata e 31-vjeçarit skadon në verën e ardhshme, mirëpo Milani dëshiron transferimin e tij qysh në janar për shkak të mungesave dhe lëndimeve.Fabregas është lidhur disa herë me një kalim të tij në “San Siro” mirëpo si duket transferimi i tij do të kompletohet në afatin kalimtar dimëror të janarit.

Read More »

Milan në janar po e transferon yllin e madh nga Anglia

Milan vazhdon negociatat me Chelsean për Cesc Fabregas, mes raporteve se mund të bëjë këtë veprim në janar për rreth 12 milionë euro.Radio e Rossonerëve ka deklaruar se drejtori Leonardo ishte në biseda me shefin e Chelsea Marina Granovskaia, përcjell ORAinfo.Disa lojtarë janë në tryezë, përfshirë Gary Cahill dhe Andreas Christensen, por Fabregas është objektivi kryesor.Kjo është për shkak se Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura janë jashtë për disa muaj me lëndime, kështu që nevojiten përforcime në mesfushë.Sipas Sun Sport, çmimi i cituar nga Chelsea për të marrë Fabregas në janar është rreth 12 milionë euro, pasi 31-vjeçari nuk është pjesë e planeve të trajnerit Maurizio Sarri. /ORAinfo/

Read More »

Milan po e transferon lojtarin e talentuar nga klubi italian

Gjiganti italian Milan përballet me krizë të lëndimeve të lojtarëve.Kjo gjendje ka vënë alarmin e kuq te rosonerët.Milan po propozon të nënshkruajë me talentin e Udineses, Rodrigo De Paul në janar në hua me detyrimin për të blerë.Performanca e 24-vjeçarit në Udine ka qenë aq mbresëlënëse sa ai fitoi debutimin e tij për Argjentinën këtë sezon.Sipas Spazio Milan, një takim është caktuar për të hënën ose të martën me agjentin e tij për të diskutuar kushtet personale.Plani është të nënshkruajë me De Paul në një hua në janar me një detyrim për të blerë në fund të sezonit, duke përhapur kështu koston e operacionit, përcjell ORAinfo.Por Paul mund të luajë në krahun e majtë ose të djathtë, plus mund të luaj edhe sulmuesit.Interi gjithashtu tregoi interes të fortë në ish-klubin Racing dhe Valencian, i cili këtë sezon kontribuoi me pesë gola dhe tre asistime në vetëm 12 ndeshje Serie A.

Read More »