Interi eliminon Getafen

Interi eliminon Getafen, kalon në raundin tjetër të Ligës së Evropës. Inter ka siguruar kalimin tutje…

Ndeshjet në Evropë, UEFA ua cakton laboratorin për testet e Covid-19 klubeve kosovare

UEFA ua cakton laboratorin për testet e Covid-19 klubeve kosovare që luajnë në Evropë. Drita, Gjilani…

Publikohet lista e futbollistëve të Dritës që do të luajnë në Evropë

Është publikuar lista e futbollistëve të Dritës që do të luajnë në Evropë Klubi Futbollistik “Drita”…

Merret vendimi nga UEFA në lidhje me fanellat e skuadrave në Europë

UEFA me vendim të ri për fanellat e skuadrave në Europë. UEFA ka marrë një vendim…

Ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të luhet pa tifozë?

Maqedoni e Veriut -Kosovë, luhet pa tifozë? Pak më shumë se dy muaj kanë mbetur deri…

Të infektuar me Covid-19 në katër skuadra, situatë alarmante në futbollin spanjoll

Covid-19 po përhapet me shpejtësi në futbollin spanjoll. Mediat iberike flasin tani për “alarm”, pasi vetëm…

Mourinho vihet pas Muriqit, Fenerbahce ia cakton këtë çmim

Fenerbahce ia tregon Jose Mourinhos çmimin e Vedat Muriqit. Gazeta turke “Sabah” raporton se Fenerbahce po…

Do të fillojë me 22 gusht, UEFA ka caktuar datat për Ligën e Evropës

Datat për Ligën e Evropës tashmë janë caktuar nga UEFA. Liga e Evropës do të marrë…

Kryeministi Hoti kujton Fadil Vokrrin

Sot, Fadil Vokrri do të festonte ditëlinjden e 60-të. Me këtë rast, ish-legjendën e futbollit kosovar…

Guardiola vjen me një paralajmërim të fuqishëm për këtë verë

Pep Guardiola ka bërë një paralajmërim të madh për këtë verë. Trajneri i Manchester Cityt, Pep…

Shorti për L.K: Kampioni i Kosovës luan me kampionin e këtij vendi

Kampioni i Kosovës luan me kampionin e Andorrës. Sot (e premte) UEFA ka tërhequr shortin për…

Do të rivalizojë Barcelonën, Manchester City i futet garës për yllin e Interit

Manchester City i është futur garës për yllin e Interit. City do të rivalizojë Barcelonën për…