Katastrofë për Ibrahimovicin, rrezikon pezullim të gjatë nga futbolli dhe gjobë 100 milionë euro

Ibrahimovici rrezikon pezullim të gjatë nga futbolli dhe gjobë 100 milionë euro. Zlatan Ibrahimovic rrezikohet të…

Kombëtarja U-17 e Kosovës arrin në Sofje

Më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy miqësore kundër Bullgarisë Kombëtarja e Kosovës U-17…

Ky është plani i UEFA-s për vaksinimin e futbollistëve në Evropian

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të…

Tifozët do të lejohen në Kampionatin Evropian

Tifozët do të lejohen në Kampionatin Evropian. Kampionati Evropian “Euro 2020” do të luhet në prani…

Nëse nuk intonohet himni i Kosovës në Spanjë, nuk luhet ndeshja

Sot përballet Kosova me Spanjën. Nesër, me fillim prej orës 20:45, Kosova do të luajë kundër…

Kryteari i FFK-së: Nëse nuk intonohet himni i Kosovës, kthehemi në Kosovë

Nëse nuk intonohet himni i Kosovës, kthehemi në Kosovë thotë kryetari i FFK-së. Nesër me fillim…

Gazeta spanjolle për Kombëtaren e Kosovës: Fëmijët e luftës të cilët vijojnë t’i thyejnë barrierat

Nesër në Spanjë do të luhet ndeshja në mes të Spanjës dhe Kosovës në futboll. Gazeta…

Italia me kërkesë të çuditshme për UEFA-n

Trajneri i Italisë me kërkesë të çuditshme për UEFA-n para EURO 2020. Trajneri i Italisë Roberto…

Fisnik Ismaili propozon këtë dizajnë për logo të FFK-së, ja spjegimi i tij

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismaili ka komentuar logon e re të Federatës së Futbollit…

Çfarë i bashkon Zenelin, Dresevicin, Berishën e Rashanin me Suedinë?

Katër nga futbollistët tanë kanë një lidhje me Suedinë Kombëtarja e Kosovës të dielën do të…

Ndeshja e madhe të Kupës së Botës, këta janë gjyqtarët shqiptarë që do të ndajnë drejtësinë

Mësohen gjyqtarët. UEFA ia ka besuar ndeshjen e parakualifikimeve për Botërorin e Katarit 2022 ndërmjet Armenisë…

Vendos UEFA: Drita skuadra më e mirë në Kosovë

UEFA ka bërë një listë të klubeve më të mira në botë dhe shihet se vend…