Rëndohet situata në Shqipëri: 17 të vdekur e 695 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi 17…

Video/Ja si Urgjenca Kombëtare asiston të sëmurët me Covid, Brataj: Jemi tek skenari 3, nuk ka ende ezaurim

Kryeministri Rama ka postuar në profilin e tij në Facebook një video që tregon punën e…

“Mos ejani vonë në spitale”, ish-deputeti i PD i kthehet Manastirliut: Çnjerëzore t’ia faturosh qytetarëve dështimin e qeverisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia iu është bashkuar reagimeve në lidhje me deklaratën e ministrja…

Manastirliu: Dyfishohen ekipet mjekësore të urgjencës për trajtimin në banesë! Maska detyrim

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar se do të dyfishohen ekipet e terrenit të urgjencës…

Situata nga Covid-19, Manastirliu: Dyfishojmë ekipet e lëvizshme të urgjencës për shërbimin në banesë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në kuadër të forcimit të masave për përballimin…

Rama: Rreth 540 thirrje ditore për COVID-19, Urgjenca Kombëtare në shërbim 24/7, t’i ndihmojmë për të përballuar situatën

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Urgjenca Kombëtare ku thotë se mbërrijnë rreth 540…

Kreu i Urgjencës Kombëtare u kërcënua me vdekje/ Brataj: Shumë telefonata, shumë kërcënime

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka pasur plot probleme gjatë ushtrimit të punës së tij…