Telefoni i së ardhmes, pa porta ose butona dhe një ekran të lakuar në secilën anë

Kompania kineze Xiaomi ka zbuluar një telefon të ri koncept që nuk ka asnjë port. Asnjë…

Të rejat e Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric i është dhënë një pamje më të guximshme, thonë ekspertët. Furistrada Hyundai Kona…

Arrestohet iraniani, dyshohet se përgjonte Muxhahedinët në Shqipëri

Policia e Shtetit finalizoi operacionin e koduar “Hija” duke vënë në pranga një 45-vjeçar të huaj,…

Vihet në pranga mashtruesi i ‘lojës shpërblyese’ në Kosovë

Është vënë në pranga mashtruesi i ‘lojës shpërblyese’ në Kosovë. Drejtoria për Hetimin e Krimit të…