690 milionë USD të shpenzuara/ Bill Gates është pronari më i madh i tokave në SHBA, ja sa sipërfaqe zotëron

Bill Gates nuk ka qenë kurrë fermer. Atëherë, pse ‘Land Report’ e quajti atë “Fermeri Bill”…

Russian Artist Slaps Cat Faces on Pretty Much Everything!

Have you ever wondered what a potato with a cat’s face on it would look like?…

Programi i LSI për vendin, 5 prioritetet në muajt e parë të qeverisjes

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka shpalosur sot programin e partisë së saj.…

BB: Tërmeti dhe COVID-19 çojnë varfërinë 8 vite pas

Tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit 2019 rriti varfërinë subjektive (perceptimi që ka një person për situatën…

“Tirja u arrestua se mori 8 mln lekë”, Paloka zbulon listën me çmimet e larta: “Ja ç’i ka bërë vendit Rama”

Ish deputeti i PD, Edi Paloka, ka publikuar së fundmi një listë ku renditen kostot që…

A do ketë ndihma për biznesin pas mbylljes? Rama: Deri 140 mijë USD në vit për…

Kryeministri Edi Rama, i pyetur nëse do të ketë paketa për biznesin meqë është vendosur një…

Lufta anti-Covid: Gjithçka duhet të dimë për vaksinat kryesore

Që kur rastet e para me koronavirus nisën të dukeshin në fillim të këtij viti, kompanitë…

Monedha turke në pikiatë: Ekonomia kap fundin, 1 USD kushton 8 lira, kurse euro, 9.5

Lira turke arriti një rekord të ri të ulët të hënën kundrejt dollarit amerikan për herë…

I ndryshon jeta brenda ditës/ Qeveria amerikane shpërblen spiunin me 114 milionë USD

Një person i mbetur ende anonim përfitoi 114 milionë dollarë brenda një dite, dhe jo duke…

Parashikimi i FMN për ekonominë, Meta: Tepër shqetësues, do të thellohet papunësia dhe varfëria në vend

Presidenti Ilir Meta reagon pas parashkimit të FMN për ekonominë shqiptare, ku thuhej se do të…

Kosova varfërohet edhe më shumë, kaq pritet të ketë rënie ekonomike

Kosova në mesin e vendeve më të varfra në Evropë, kaq pritet të ketë rënie ekonomike.…

Meta me tone të ashpra: Pas shkeljes brutale të ‘5 qershorit’ mund të shkojmë drejt katastrofës!

Presidenti Ilir Meta e nis ditën e sotme me një mesazh të fortë, teksa shprehet se…