Nga institucionet e Kosovës kërkohet që të marrin me seriozitet të gjeturat e raportit të progresit

Në Komisionin për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike gjatë ditës kanë raportuar ministra…

Kërcënohet ministri Vesel Krasniqi në Kosovë. Ja çfarë deklaron

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi është kërcënuar me jetë. Lajmin e ka konfirmuar vetë…

Serbia vazhdon ta shkelë marrëveshjen e CEFTA-s, Kosova paralajmëron masa

Serbia po vazhdon ta shkelë marrëveshjen e CEFTA-s. Shteti i Serbisë po vazhdon ta shkelë marrëveshjen…

Nisma e pakënaqur me Hotin, ministri Krasniqi zbulon pse doli nga mbledhja e Qeverisë

Pakënaqësitë e Nismës me Hotin, ministri zbulon pse doli nga mbledhja e Qeverisë. Javën e kaluar…

A po shkon drejt fundit koalicioni LDK-NISMA?

Duket se kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, nuk po i shkojnë punët mirë me Nismën e…

Kapet me Hotin, ministri i Limajt lëshon mbledhjen e Qeverisë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka lëshuar mbledhjen e Qeverisë, pasi nuk është futur…

Delegacioni kosovar maskat vetëm për foto, një pamje tregon çka ndodhte në pjesën e pasme të autobusit qeveritar

Maskat vetëm për foto, një pamje tregon çka ndodhte në pjesën e pasme të autobusit qeveritar.…

Ministri Zemaj tregon a do të zbuten nesër masat anti-covid në Kosovë?

Ditëve të fundit është përmirësuar situata me koronavirusi në Kosovë. Të martën do të mbledh Komitetin…

‘Dora e shtetit’ pritet të zbres edhe në Veri të Kosovës, paralajmërohen bizneset

Paralajmërohen inspektime të bizneseve edhe në Veri të Kosovës. Ministri i Tregtisë̈ dhe Industrisë, Vesel Krasniqi,…

Ministri i Tregtisë tregon arsyet që çuan në ndalimin e importit të vajit të palmës

Ministri Krasniqi tregon arsyet që çuan në ndalimin e importit të vajit të palmës. Ministri i…

Ndalohen importi i vajit të palmës dhe i djathit me këtë yndyrë bimore

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka marrë vendim për ndalimin e importit të vajit të palmës…

Koronavirusi ‘gëlltit’ investimet e huaja

Pandemia ka shkaktuar krizë ekonomike në vend. Në Kosovë ka rënie të investimeve të huaja, prej…