Inaugurimi i Biden/ Përforcime të reja të Gardës Kombëtare ‘rrethojnë’ Washingtonin

Një kontigjent i madh trupash të Gardës Kombëtare mbërritën në kryeqytetin amerikan, në përgjigje të thirrjes…

Biden mesazh të fortë para inaugurimit si President: Vendi në një krizë vuajtjesh të thella njerëzore, si pasojë e Covid-it!

Numri i të infektuarve në të gjithë botën nga koronavirusi vazhdon të pësojë rritje me më…

Studimi jep lajmin e mirë: Vaksina mbron ndaj varianteve të reja të koronavirusit

Një hulumtim i ri sugjeron se vaksina kundër koronavirusit nga kompania Pfizer mund të mbrojë nga…

‘Blindohet’ Uashingtoni për 20 janarin, Biden për VOA: Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të…

Dorëzohet më në fund Trump, e pranon humbjen ndaj Biden dhe dënon dhunën në Capitol

Presidenti Donald Trump të enjten dënoi mbështetësit e tij të dhunshëm që sulmuan Capitol-in të mërkurën…

Shkon në 84 milion numri i rasteve me COVID-19 në gjithë botën

Sipas Universitetit Johns Hopkins, numri i të prekurve nga koronavirusi e ka kaluar shifrën 84 milionë…

Sulm me bombë në Siri, afër kufirit me Turqinë, vriten fëmijë e luftëtarë

Një makinë bombë shpërtheu në një treg perimesh në qytetin verilindor sirian Ras al Ain pranë…

Çfarë dihet për variantin e ri të koronavirusit?

Varanti i ri ka zgjuar shqetësim dhe shumë pikëpyetje. A përhapet më lehtë? A shkakton sëmundje…

Studimi: Britania, për të parandaluar një valë të tretë të Covid-19 duhet të vaksinojë në javë…

Britania duhet të vaksinojë 2 milionë njerëz në javë për të shmangur një valë të tretë…

Bota sërish në izolim?! Koronavirusi i ri ‘mbërthen’ të gjitha vendet, paralajmërohen masa të reja

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë po bën thirrje për intensifikim të studimit të sekuencës gjenetike…

“Po kthehet në zemër të zbulimeve më të mëdha”! Roli i teknologjisë gjatë pandemisë së Covid-19

Gjatë vitit 2020, njerëzit në gjithë botën rritën përdorimin e teknologjisë duke besuar se ajo do…

Prokuroria e Dibrës mbylli hetimet për dosjen 184, Vasili: Drejtësia e re është e kapur, SPAK s’ka asnjë krahasim me Krimet e Rënda

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili e ka konsideruar kriminale nga Prokuroria e Dibrës faktin e mosfillimit…