Ish-gjenerali serb thotë se ndërkombëtarët krijuan UÇK-në: Specialja nuk do ta dënojë asnjë shqiptar

Ish-gjenerali serb flet për Gjykatën Speciale. Ish-gjenerali serb, Vladimir Lazarevic ka thënë që Gjyakta Speciale në…

William Walker mungon për herë të parë në përkujtimin e Masakrës së Reçakut, e telefonon Hoxhaj

Walker për herë të parë mungon në përkujtimin e Masakrës së Reçakut, Hoxhaj e telefonon. Kandidati…

Walker thotë se nuk ka prova kundër Thaçit dhe të tjerëve: Të gjykohen vartësit e Millosheviqit

Walker thotë se nuk ka prova kundër Thaçit dhe të tjerëve. Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker,…

Flet Walker, thotë se kontrata me Presidencën nuk u vazhdua

Walker ka thënë se kontrata me Presidencën nuk është vazhduar. Në një intervistë e për T7,…

Vjosa Osmani shkëput kontratën e presidencës me William Walker

Vjosa Osmani ia shkëput kontratën William Walkerit. Kontrata mes Presidencës dhe Ëalker kishte afat deri më…

William Walker pas konfirmimit të aktakuzave nga Specialja: Duhet Qeveri me legjitimitet të plotë

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Rexhep Selimi kanë udhëtuar sot drejt Hagës për tu përballur me…

Përplasen në distancë për Reçakun, Vuçiq ia kthen Walkerit

Kritikave dhe akuzave të Aleksander Vucicit rreth Masakrës së Reçakut, në një intervistë për BBC’në iu…

Vuçiq ia kthen Walkerit për Reçakun

Përplasen në distancë për Reçakun, Vuçiq ia kthen Walkerit. Kritikave dhe akuzave të Aleksander Vucicit rreth…

William Walker i kundërpërgjigjet Vuçiqit për Reçakun

Walker i kundërpërgjigjet Vuçiqit për Reçakun. William Walker i është kundërpërgjigjur ashpër presidentit të Serbisë, Aleksander…

Ish-ambasadori Walker largohet nga VV, këshillon Thaçin për 7 mijë euro në muaj

Wolker largohet nga VV, këshillon Thaçin për 7 mijë euro në muaj. Ish-ambasadori William Walker, ka…