Kosnett takon Sveçlën: Diskutim i mirë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se këtë mëngjes…

Këto janë të gjitha vendimet që mori sot qeveria e Kosovës

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e saj të tretë ku janë marrë një sërë…

Kurti pret në takim ambasadorin britanik, mësohet çka diskuatuan

Ambasadori britanik i shkon në zyre Kurtit. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot…

Ministri Sveçla takon drejtorin e Policisë së Kosovës

Xhelal Sveçla në takim me Drejtorin e Policisë. Sot në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të…

Këta 12 deputetë do t’i zëvendësojnë anëtarët e kabinetit qeveritar në Kuvend

Eugen Cakolli nga KDI ka zbuluar emrat e deputetëve të rinj që do të fitojnë mandat…

Mësohen emrat që pritet të jenë ministra në Qeverinë “Kurti 2”

Këta janë emrat që pritet të jenë ministra në Qeverinë “Kurti 2”. Qeveria “Kurti” 2 pritet…

Kurti thotë se progresi në luftimin e krimit dhe korrupsionit janë parakusht për shtet stabil

Kurti thotë se progresi në luftimin e krimit dhe korrupsionit janë parakusht për shtet stabil. Kryetari…

Kurti takohet me ambasadoren kroate në Kosovë, diskutojnë për këto çështje

Kurti ka pritur në takim ambasadoren kroaten në Kosovë. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka…

Adriana Matoshi bëhet deputete, i kalon me vota disa ish-deputetë

Aktorja Adriana Matoshi ka arritur që t’i sigurojë votat e nevojshme për të qenë deputete e…

Xhelal Sveçla i vazhdon sulmet ndaj Dakës, ia tregon “rrethanat e reja”

Xhelal Sveçla i Lëvizjes Vetëvendosje i ka vazhduar sulmet ndaj Kryetares të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,…

Xhelal Sveçla tregon a kishte hyrë me Kurtin e Abazin në dhomën e përgjimeve

Xhelal Sveçla tregon a kishte hyrë me Kurtin e Abazin në dhomën e përgjimeve. Ish-ushtruesi i…

Mësohet se kush janë kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë

Këta janë kandidatët e Vetëvendosje për deputetë. Një muaj para zgjedhjeve të parakohshme, partia më e…