The Sun: Liverpooli nxjerr në shitje Shaqirin

Xherdan Shaqiri është njëri prej shtatë futbollistëve që pritet të largohet nga skuadra e Liverpoolit pas…

Zvicra e ka nisur me fitore, Xherdan Shaqiri shkëlqen në fitoren e saj

Shaqiri shkëlqen në fitoren e Zvicrës Me Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën titullarë, Zvicra ka triumfuar…

Bullgari – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga minuta e parë

Formacionet zyrtare: Bullgari – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga minuta e parë. Zvicra është mysafir i…

‘Sheiku’ Xherdan Shaqiri, zbulohet paga marramendëse që ai fiton tek Liverpool

Xherdan Shaqiri është në mesin e lojtarëve me të paguar të Liverpool. Mediat Britanike kanë zbuluar…