Traktati i firmosur me SHBA-në për ekstradimet, Shqipëria do refuzojë nëse aplikohet dënimi me vdekje

Zbardhet Traktati për ekstradimet me SHBA dhe Shqipërisë, i firmosur nga diplomatja Yuri Kim dhe ministrja…

Kim: “Më premtoi që Tom Doshi s’do jetë ministër”, Çuri: “Mbështetje që i ka dhënë Ramës dhe mazhorancës”

Mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” janë të ftuar Arjan Çuri, Adriatik Lapaj, Agron Gjekmarkaj…

Kim: Më premtoi që Tom Doshi s’do jetë ministër/ Gjekmarkaj: “Ambasada do ndjeki vullnetin e popullit”

Mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” janë të ftuar Arjan Çuri, Adriatik Lapaj, Agron Gjekmarkaj…

Infektohet me Covid-19 ambasadorja Yuri Kim, si është gjendja e saj

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë të…

Çuri: “Eksponentët e PD të jenë neutral në diskurin për Erdoganin që të mos humbasin vota”

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për mediat u pyet mbi mesazhet e shumta që ambasadorja…

Paloka: “Kriminelët e vetmja fuqi e Ramës, lëviz me dy bodyguard që mbajnë valixhe anti-plumb”

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për mediat disa ditë më parë u pyet mbi mesazhet…

Ambasadorja Kim: “Pres që piramida të shndërrohet në inkubator për të ardhmen e ndritur të Shqipërisë”

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ka thënë se pret që Piramida e Tiranës të bëhet për…

“Pajisuni me ID”, Gazment Bardhi reagon pas thirrjes së ambasadores Kim: Akt patriotik për të larguar virusin “Rama”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, reagon pas thirrjes së ambasadores amerikane në Tiranë,…

Thirrja për t’u pajisur me kartë identiteti, Kryemadhi falenderon Yuri Kim: Siguroni që të keni kartë identiteti dhe pasaportë për të votuar

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi përmes një statusi në Twitter ka falënderuar ambasadoren e SHBA-ve, Yuri…

“Është urgjente”, ambasadorja e SHBA-ve thirrje qytetarëve shqiptarë

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim vjen me një thirrje për qytetarët shqiptarë, të cilat…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim uron në shqip: Gëzuar Vitin e Ri! Le të presim një vit më të dashur, më të lumtur dhe plot mundësi!

Me një mesazh optimizmi dhe shprese, ambasadorja e SHBA-ve, e cilëson 2021 një vit të ri…

Ndryshimet në qeveri, reagon ambasadorja Yuri Kim, mesazh të veçantë për Gent Cakajn

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranës, Yuri Kim, reagon pas ndryshimeve në qeveri.…