Në sheshin “Zahir Pajaziti” shemben disa copa betoni nga një banesë

Shemben disa copa betoni nga një banesë në sheshin “Zahir Pajaziti”, ndërhyjnë zjarrfikësit. Dy automjete të…

Podujevë: Prangosen tre të dyshuar për vjedhje të rëndë

Arrestohen tre të dyshuar për vjedhje të rëndë në Podujevë. Sot janë arrestuar tre persona të…

Një person i lënduar pas një aksidenti trafiku në Podujevë

Aksident trafiku në Podujevë, lëndohet një person. Një person ka mbetur i lënduar në një aksident…

Njoftim i rëndësishëm nga Komuna e Podujevës për ngasësit e veturave

Komuna e Podujevës ka një njoftim për ngasësit e veturave. Komuna e Podujevës ka ardhur me…

Shami të kuqe pranë shtatoreve të heronjëve, reagim i ashpër ndaj VV-së nga vëllau i heroit Hakif Zejnullahu

Shami të kuqe pranë shtatoreve të heronjëve, vëllau i heroit Hakif Zejnullahu i reagon ashpër Vetëvendosjes.…

VV var shamia të kuqe nëpër Prishtinë

Lëvizja Vetwvendosje var shamia të kuqe nëpër Prishtinë. Në kryeqytet, nëpër drunj e shtylla të ndriçimit…

Hoti komenton vizitën e Kurtit dhe Vjosës në Veri

Hoti komenton vizitën e Kurtit dhe Vjosës në Veri. Avdullah Hoti e ka komentuar vizitën e…

Familja Jashari reagon pas vendosjes së vajzës së Hamëz Jasharit në një baner me dy kandidatet e VV’së

Fotoja e vajzës së Hamëz Jasharit vendoset në një baner me dy kandidatet e VV’së, reagojnë…

Ja kur priten të vijnë vaksinat anti-covid në Kosovë

Naser Ramadani tregon se kur pritet të vijnë vaksinat anti-Covid në Kosovë. Drejtori i Institutit Kombëtar…

Vjosa Osmani shkon në Podujevë për t’ia uruar Shpejtim Bulliqit fitoren

Osmani shkon në Podujevë për t’ia uruar Bulliqit fitoren. U.d. e presidentit Vjosa Osmani ka shkuar…

Detaje nga plagosja në Podujevë, i dyshuari shtiu edhe drejt policisë

I dyshuari në Podujevë shtiu edhe drejt policisë. Si pasojë e të shtënave me armë që…

Zbulohet pllaka në respekt të senatorit Bob Dole

Zbulohet pllaka në respekt të senatorit Dole, ministrja Hardinaj-Stublla e vlerëson lartë figurën e tij. Në…