Home / Tag Archives: zbarkon

Tag Archives: zbarkon

Nis festa në “San Siro”, ylli i madh po zbarkon në Milano

Radamel Falcao po tërheq interes nga AC Milan dhe Valencia, raporton Don Balon. E ardhmja e sulmuesit t në Monako është e pasigurtë, megjithëse klubi dëshiron ta mbajë atë në bord me një marrëveshje të re përcjell ORAinfo. Pasi u transferua nga Atletico Madrid në favor të Alvaro Morata, Falcao thuhet se është i interesuar për një kthim në La Liga, ndërsa një lëvizje drejt Milanit do t’i japë atij një kontratë më fitimprurëse./ORAinfo/

Read More »

Bëhuni gati rossonerë! Ylli i madh po zbarkon në “San Siro”

Marrëdhënia midis Saint-Maximin dhe Nice është thyer tashmë. Gjatë transferimit të janarit, Milani u përpoq të blejë një të huaj. Në fund, pas disa përpjekjeve, u vendos që të shtyjë transferimin deri në verën e ardhshme. Emri më i folur ishte ai i Allan Saint-Maximin i Nice përcjell ORAinfo. Në javët e fundit disa burime kanë folur edhe për marrëveshjen e gjetur midis Milanit dhe francezin Marrëveshje me rreth 20 milionë plus bonuse. Më pas, raporti që përfshinte marrëdhëniet midis lojtarit dhe trajnerit Patrick Vieira u shfaq duke treguar se ata nuk po flasin më. Në të vërtetë, ka edhe dikush, siç shkruan Corriere dello Sport, i cili ka sugjeruar ndërprerjen e kontratës që dëshmon se ylli i madh do te zbarkojë në San Siro./ORAinfo/

Read More »

Milan drejt nënshkrimit të madh, ja kush po zbarkon në “San Siro”

Milan njoftohet se u takua me agjentin e yllit të Rennes, Ismaila Sarr dje, duke hapur rrugën për një lëvizje verore përcjell ORAinfo. Sipas La Gazzetta dello Sport, përfaqësuesi i Sarr ishte në selinë e Casa Milanit të shtunën. Kjo nuk është hera e parë që Rossonerët kanë qenë të lidhur me transferimin e yllit të Senegalit, i cili është 21 vjeçar. Stade Rennais e bleu atë për 17 milionë euro në verën e vitit 2017 nga FC Metz. Deri më tani këtë sezon, Sarr ka kontribuar nëntë gola dhe tetë asistime në 33 ndeshje për Rennes. Shkathtësia e tij është elementi më i rëndësishëm, pasi ai mund të luajë në të majtë, të drejtë ose madje si një qendër përpara./ORAinfo/

Read More »

Nis festa! Ylli i madh po zbarkon në “San Siro”

Në ditët e fundit të janarit, gjatë sezonit të dimrit të tregut, Milani u përpoq të transferonte një sulmues. Në fund ai nuk bëri asgjë, por sigurisht në pikëpamje të verës së ardhshme kuqezinjtë do të kthehen për të forcuar edhe më shumë skuadrën e tyre. Në planet e Leonardos është një super-lojtar. Allan Saint-Maximin, një sulmues që Rossonerët kanë ndjekur në seancën e dimrit dhe nuk e kanë ndërmend të heqë dorë nga ajo përcjell ORAinfo. Milano dhe Nice, do të takohen për të vazhduar për të trajtuar fatin e Saint-Maximin. Rossonerët duan për të mbyllur marrëveshjen sa më shpejt të jetë e mundur, pasi që qëllimi është që të bllokohet Saint-Maximin, në mënyrë që ekipet si PSG apo tjetër Premier League nuk mund të prishin marrëveshjen Rossonerëve./ORAinfo/

Read More »

U KRY! “Mbreti” i mesfushës po zbarkon në “San Siro”

Mesfushori i FC Porto, Hector Herrera është një objektiv parësor i transferimit për AC Milan,raporton ESPN Deportes përcjell ORAinfo. Interi dhe Napoli gjithashtu kanë shprehur interesim për yllin meksikan, por Rossonerët janë favoritët për të nënshkruar këtë verë. Herrera ka kontribuar katër gola në 33 ndeshje në të gjitha garat për Porto këtë sezon./ORAinfo/

Read More »

Harrojeni Piatekun, sulmuesi “raketë” po zbarkon në “San Siro”

Milani nuk ia doli që në janar të transferojë një super-sulmues. Mirëpo, Milan nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga futbollisti Allan Saint-Maximin që mbetet një nga qëllimet kryesore të Rossonerëve për të përfunduar sulmin e frikshëm përcjell ORAinfo. Francez i talentuar, i lindur në vitin 1994, luan në Nice, por do të jetë pothuajse gati për t’u mbushur dhe për të provuar një përvojë të re të huaj. Megjithatë, gjasat për të transferuar lojtarin duket se janë afër , megjithëse kohët e fundit është folur për një marrëveshje paraprake midis agjentit të tij dhe Milanit për një kontratë shumëvjeçare prej rreth 2 milionë euro në vit./ORAinfo/

Read More »

Milanit s’i mjaftoi as Piatek as Paqueta, ylli tjetër po zbarkon në “San Siro”

Milan është në formë të mirë dhe po mendon të përforcohet edhe më tutje. AC Milan ka siguruar një marrëveshje për të nënshkruar Allan Saint-Maximin nga Nice, raportin Sport Mediaset përcjell ORAinfo. Klubi italian ka arritur një marrëveshje të përafërt me ekipin francez, pas gati një marrëveshjeje të bërë në janar. Çdo marrëveshje mund të varet nga kualifikimi i Milanit për Europën, edhe pse, pasi që kushtet zyrtare ende janë duke u diskutuar./ORAinfo/

Read More »

Milan gëzon tifozët! Yllin që po e kërkon Inter po zbarkon në “San Siro”

Milan njoftohet se ka rritur përpjekjet e tyre për ta transferuar mesfushorin e Portos dhe Meksikës Hector Herrera. Sipas Sport Mediaset, Milani ka marrë një ‘hap të rëndësishëm përpara’ për Herrera, ndërsa po punojnë për të gjetur një marrëveshje me agjentin e tij Gabriel Moraes përcjell ORAinfo. 28-vjeçari do t’i konvenojë Rossonerëve pasi që kontrata e tij do të skadojë në fund të sezonit, ndërsa problemet e tyre në mesfushë janë dokumentuar mirë. Inter dhe Roma duket se po udhëheqin garën për Herrera, por transmetuesi beson se Diavolo mund të përfitojë nga pasiguria e rivalëve të tyre në nivelin e bordit. Kapiteni i Porto ka bërë 35 paraqitje deri tani këtë sezon, duke shënuar një gol./ORAinfo/

Read More »

Po e kërkon e gjithë Evropa, ylli i madh po zbarkon në “Old Trafford”

Jadon Sancho ndezi Bundesligën këtë sezon, shfaqjet e tij me Borussia Dortmund kapën syrin e shumë skuadrave të mëdha pasi anglezi i ri llogaritet si një nga lojtarët më të shquar në Evropë përcjell ORAinfo. Tani, duket sikur Sancho mund të jetë në kthim në Angli, pasi është Manchester United që po e kërkon atë me ngulm. United po e shikon Sançon si një investim potencial për të ardhmen, pasi që Alexis Sanchez së shpejti do të vijë në fund të kohës së tij me klubin./ORAinfo/

Read More »