Home / Tag Archives: zbulohet

Tag Archives: zbulohet

Zbulohet paga e majme e Griezmannit tek Barcelona

Duket se skuadrës së Barcelonës do t’i bashkohet Antoine Griezmann. Kjo do të ndodh në qershor dhe të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2024, me një pagë vjetore prej 17 milionë euro, sipas gazetës prestigjioze franceze “L’Equipe”. Gazeta franceze i publikoi detajet e marrëveshjes së sulmuesit francez me kampionin spanjoll, …

Read More »

Milan pranon ta shesë Donnarumman, zbulohet ekipi i ri i tij

Deficiti buxhetor i Rossonerëve me 80 milionë euro mund të detyrojë për të shitur një nga asetet e tyre të çmuara. Koha e Gianluigi Donnarumma në Milano po i vjen fund nëse raportet në Itali duhet të besohen. 20-vjeçari është një nga yjet e klubit këtë sezon. Megjithatë, sipas La …

Read More »

Zbulohet aksidentalisht e ardhmja e De Ligt

Shuhet çdo dilemë, rreth të ardhmes të yllit të Matthijs De Ligt të Ajaksit. De Ligt do të largohet nga Ajax Amsterdam, pas përfundimit të këtij sezoni. Nëna e Matthijs De Ligt ka lavdëruar klubin e Barcelonës në mes të spekulimeve rreth transferimit të mbrojtësit të Ajaxit te klubi katalan. …

Read More »

Zbulohet gjeni që ndikon në infertilitetin tek meshkujt

Shkencëtarët kanë gjetur se minjtë infertil meshkuj kanë mungesë të një ‘gjeni riparues’ dhe shpresojnë se mund të japin përgjigje për rënien e numrit të spermës dhe cilësisë së saj Gjeni, XRCC1, është vendimtar për zhvillimin e spermës, siguron sasi të lartë të spermës, lëvizjen e shpejtë, formën normale dhe …

Read More »

Zbulohet sekreti se si të jeni më të lumtur në punë

Gjetja e kohës për t’u përqendruar në përvetësimin e një aftësie të re, mësimi i një programi softuerik apo thjesht të lexoni më gjerësisht për industrinë në të cilën punoni mund të bëjë mrekulli për ju mendërisht – por edhe profesionalisht. Hulumtimet e reja nga LinkedIn ka zbuluar se mënyra …

Read More »