Home / Tag Archives: zbulohet

Tag Archives: zbulohet

Zbulohet: Ja çfarë u tha Higuain shokëve për pezullimin në Serie A

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain është duke pritur të dijë se sa për sa lojë do të pezullohet pas kartonit të kuq që e mori në minutat e fundit të ndeshjes kundër Juventusit.Argjentinasi ka të ngjarë të marrë një ndalim me dy ndeshje, edhe pse raportet në Itali pretendojnë se argjentinasi ende shpreson të pezullohet vetëm për një lojë.La Gazzetta dello Sport raporton atë që sulmuesi i Milanit u ka fol shokëve të tij për pezullimin që do të shpallet sot.“Higuain buzëqeshi me miqtë dhe u tha se nuk pret një ndalim të gjatë, sepse ai u përpoq të mbajë veten pa e ekzagjeruar”, shkruan gazeta italiane, përcjell ORAinfo.“Higuain beson se ai ishte shumë më i drejtpërdrejtë në gjysmën e parë kur ai po protestonte për hendbollin e Benathas dhe kartonin e mundshëm të kuq për mbrojtësin e Juventusit”.Sulmuesi argjentinas me siguri do të humbasë ndeshjen e ardhshme të Milanit kundër Lazios në Olimpico. Nëse ai do të ndalohet për dy ndeshje, El Pipita do të kalojë ndeshjen e ardhshme n..

Read More »

Zbulohet mesazhi i tifozëve të Milanit për Bonucci-n

Një mirëpritje jo aq e ngrohtë ishte e parashikueshme për Leonardo Bonucci pas kthimit të tij në ‘San Siro’.Bonucci u rikthye gjatë verës në Juventus, pas kalimit të një sezoni si kapiten i Milanit.Lojtari nuk luajti asnjë minut në këtë ndeshje, përcjell ORAinfo.Pavarësisht kësa, tifozët rosoner kanë bërë thirrje dhe kanë fishëllaur ndaj emrit të Bonuccit.Ata gjithashtu shfaqën një flamur gjigant, ku shkruante se “ vetëm Schettino, kapiteni i detit të Kosta Concordia është më i keq se ti…”, e turpshme, shkruante në transparentin e rosonerëve adresuar Leonardo Bonuccit. /ORAinfo/

Read More »

E ndëshkoi me karton të kuq, zbulohet ҫka i tha Higuain referit

Referi e ndëshkoi me karton të kuq Higuainin në ndeshjen kundër Juventusit.Argjentinasin nuk e mbajtën nervat, ndërsa reagoi ashpër kundër vendimit të arbitrit për një faull të tij ndaj Benatia.Menjëherë pas ndeshjes ai kërkoi falje për protestat e tij, ndërsa mediat kanë zbuluar edhe fjalët e sulmuesit që kanë detyruar arbitrin ta nxjerrë atë nga loja.Higuain citohet të ketë thënë: “Nuk është faull ky, nuk është faull. Ti vetëm kundër meje vërshëllen, gjithmonë kështu është.”Pipita ishte acaruar pasi Benatia i kishte shpëtuar kartonit të dytë të verdhë në rastin e penalltisë, ndërkohë që arbitri e nxori atë nga loja.Ende nuk është marrë vendimi për të, ndërsa nuk dihet se sa ndeshje mund të humbasë.

Read More »

Zbulohet pse Allegri nuk vendosi të inkuadrojë Bonuccin kundër Milanit

Leonardo Bonucci nuk do të luajë që nga minuta e parë kundër ekipit të tij të mëparshëm, Milan.Lajmi që shpërtheu dje është konfirmuar këtë mëngjes nga La Gazzetta Dello Sport, e cila konfirmon se Benatia do ta zë vendin e Leonardos.“Pas udhëtimit njëvjeçar midis Torinos dhe Milanit, pritet të jetë një pritje e ngrohtë, por në seancën e fundit të trajnimit u shfaq një vendim teknik i Allegrit”, thotë gaztea, përcjell ORAinfo.“Bonucci është duke bërë mirë, edhe pse ka luajtur nëntë ndeshjet e fundit nga minuta e parë deri në minutën e fundit.Ai do të qëndrojë jashtë njëmbëdhjetëshës për të pushuar zyrtarisht, por edhe për shkak se Juventusi dëshiron ta mbrojë atë nga një mjedis armiqësor”, përfundoi gazeta.Me këtë tha, Bonucci nuk mund të jetë shumë i kënaqur me vendimin e Allegrit, edhe pse ai do të duhet ta marrë atë si një profesionist./ORAinfo/

Read More »

Zbulohet prapaskena, Higuain u transferuar në Milan pasi u refuzua nga Interi

Gonzalo Higuain shumë lehtë gjatë afatit kalimtar të verës mund të përfundonte të rivali i Milanit, Interi.Juventusi ia kishte ofruar sulmuesin argjentinas Interit, para se përfundimisht ta huazonte atë te Milani verën që lamë pas.Tuttosport pohon se Juventusi kishte tentuar ta largonte sulmuesin argjentinas madje edhe para se ta blinte Cristiano Ronaldon nga Real Madridi këtë verë, transmeton Express.Kampioni italian donte ta hiqte qafe Higuainin para se portugezi të mbërrinte në klub.Mediumi italian pohon se Juve ia kishte ofruar Higuanin Interit në tentim për t’ia rrëmbyer Mauro Icardin në një marrëveshje shkëmbimi.Kjo gjë kishte ndodhur menjëherë pas finales së Kupës së Italisë. Por, Icardi nuk kishte dashur t’i braktisë zikaltrit.

Read More »

Zbulohet shifra e saktë, Neymar nuk ka kushtaru 222 milionë euro!

Me transferimin në PSG, Neymar u bë lojari me i shtrenjt në botë.Vitin e kaluar Paris Saint Germain vendosi rekord në tregun transferimeve duke firmosur me Neymar për shumën e 222 milionë eurove.Por, kjo nuk është shifra e vërtetë që PSG ka shpenzuar për transferimin brazilianit, shkruan syri.Përveç 222 milionëve nga 10.7 milion euro kanë marrë edhe dy agjentë të lojtarit, ku njëri prej tyre është babai i tij.Teksa 8.7 milion euro kanë shkuar edhe për Santos si klubi që e ka zhvilluar si lojtar.Në total transferimi i tij ka kushtuar 252 milion euro.

Read More »

A u nda Luana me të dashurin, zbulohet gjithçka?

U komentua shumë për lidhjen e saj me Krenar Çoçajn, por asnjëri nuk e konfirmoi asnjëherë Luana Vjollca është një ndër emrat më të komentuar të ekranit.Luana Vjollca krahas jetës profesionale, vazhdimisht është e komentuar edhe për jetën private, shkruan lajmi.net.Ajo prej kohësh është përfolur për një lidhje dashurie me Krenar Çoçajn, por asnjëherë nuk ka preferuar të flas publikisht për këtë gjë.Luana i ka qëndruar asaj që jeta private duhet të mbetet private, andaj edhe pse shumë herë është fotografuar bashkë me Krenarin, nuk ka pranuar lidhjen me të. Por, një detaj në Instagramin e Luanës ka shtuar dyshimet që çifti janë ndarë, kjo ngase moderatorja nuk e ndjek më atë në këtë rrjet.Se cila është e vërteta, mbetet të kuptohet ditëve në vijim.

Read More »

Zbulohet: Ja pse Ronaldo kaloi te Interi nga BArcelona

Braziliani Ronaldo në vitin 1198 kishte lënë Barcelonën për Interin.Ai atë vit ishte transferuar te Interi pavarësishtë që një vit më herët kishte shënuar histori me Barcelonën duke shënuar plot 47 gola..Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Gaspart, ka zbuluar se Ronaldo nuk kishte dashur të largohet nga klubi katalonas, megjithatë Interi i kishte bërë agjentëve të tij një ofertë më të mirë dhe për këtë arsye ai ishte transferuar në Itali. Braziliani Ronaldo është shkruar në histori si një ndër lojtarët më të mirë që ka luajtur ndonjëherë në Camp Nou, përkundër që e kishte kaluar vetëm një sezon atje. Në sezonin 1996/97, Ronaldo i shënoi 47 gola në 49 ndeshje, transmeton Gazeta Express.Një vit më vonë, Barcelona tentoi t’ia vazhdojë Ronaldos kontratën me klubin, megjithatë oferta e Interit prej 22.3 milionë eurosh bëri që braziliani të mos e nënshkruante kontratën e ofruar nga katalonasit.“Ronaldo dëshironte të qëndronte në Barcelonë, ishte i lumtur dhe dëshironte ta rinovonte kon..

Read More »

Zbulohet, Barcelona bleu me miliona euro ndeshjen ndaj Man Utd

Manipulime të shumta mes ekipeve janë zbuluar së fundmi, e këtu nuk përjashtohen edhe skuadrat e mëdha me miliona tifozë.Shkelje prej më të ndryshmëve nga FIFA dhe UEFA janë publikuar në “dosjet” e fundit të “Football Leaks”.Aty është përmendur edhe shkatërrimi i Ligës së Kampionëve dhe krijimi i një kompeticioni të ri, të quajtur “Superliga e Evropës”.Së fundmi në këto shkrime zë vend edhe emri i skuadrës së Barcelonës.“Der Spiegel” shkruan se Barcelona ka pranuar 4 milionë euro para ndeshjes ndaj Manchester United, në mënyrë që skuadra të startonte me treshën e sulmit asokohe, Lionel Messi, Luis Suarez e Neymar, transmeton lajmi.net.Ajo ndeshje ishte e vlefshme për “International Champions Cup”, një kompeticion ky aspak i vlefshëm.Në rast se MSN nuk do të startonte, Barcelona nuk do të gëzonte pagesën e plotë për pjesëmarrje në turne.

Read More »

Zbulohet: Ja me ndihmën e kujt ikën të miturit nga burgu i Lipjanit

Dyshohet se të miturit ikën nga burgu i Lipjanit me ndihmë nga jashtë.Kështu dyshojnë drejtuesit e burxheve të cilët kanë filluar hetimet për këtë rast.Të burgosurit në Qendrën Korrektuese të Lipjanit po kryejnë shëtitjet e tyre të përditshme. Por kontrolli për ta është më i madh një ditë pasi nga kjo qendër ikën dy të të mitur që po vuanin dënimin për privim nga jeta.Dy të miturit që u arratisën janë Lum Lekaj dhe Valmir Ademi për të cilët menjëherë është lëshuar fletë arrest nga Policia e Kosovës.Për T7, Drejtori i burgjeve Nehat Thaçi tha se ata kishin ikur me ndihmën e dikujt nga jashtë.Për këtë, menjëherë pas arratisjes janë suspenduar dy zyrtarë të burgut. Për këtë Thaçi thotë se suspendimi i tyre ka ardhur për shkak të neglizhencës së punës.Policia e Kosovës është në kërkim të të arratisurve, mirëpo deri më tani nuk kanë dhënë ndonjë informacion lidhur me kërkimin.Ndryshe, kjo nuk është hera e parë që të mitur arratisen nga Qendra Korrektuese në Lipjan. Një vit më ..

Read More »