Zvicra e fut sërish Kosovën në “listë të kuqe”

Kosova dhe Maqedonia janë dy shtetet Ballkanike që kanë hyrë sërish në listën e rrezikshmërisë për…

Ligjet më të çuditshme në Zvicër

Për ardhjet e reja nga shumica e vendeve, Zvicra mund të duket në mënyrë të dyshimtë…

Lista/ Zvicra ndalon udhëtimet me 12 vende, çfarë u vendos për Kosovën dhe Shqipërinë

Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prishë shumë plane udhëtimi për…

Ngjarja në Vjenë, arrestohen edhe dy persona në Zvicër, dyshohen për lidhje me Kujtim Fejzullain

Dy zviceranë janë arrestuar sot në Zvicër, si të dyshuar për lidhje me su’lmin e mbrëmshëm…

Përmasa shqetësuese të pandemisë në Zvicër

Siç ishte parashikuar edhe gjatë javës së kaluar, trendi shqetësues i rritjes së numrit të rasteve…

Përmasa shqetësuese të pandemisë në Zvicër, konfirmohen 4068 raste të reja

Siç ishte parashikuar edhe gjatë javës së kaluar, trendi shqetësues i rritjes së numrit të rasteve…

Nga nesër 10 ditë karantinë për qytetarët e këtyre vendeve që hyjnë në Zvicër

Ata që hyjnë në Zvicër nga 14 shtete dhe rajone, nga nesër duhet të karantinohen për…

Si e fitojnë kosovarët nënshtetësinë në Zvicër

Të hënën, “The Local” publikoi një artikull në lidhje me një deputet zviceran, i cili po…

Krejt çka duhet të dini për rregullat e udhëtimit dhe karantinën në Gjermani

Rregullat e udhëtimit dhe karantina në Gjermani, krejt çka duhet të dini. Gjermania tani ka hequr…

Rrjeti 5G: Qeveria gjermane për verifikim të dyfishtë të Huaweit

Për ndërtimin e rrjetit 5G ka shqetësime në lidhje me kompaninë kineze Huawei. Prandaj, sipas ARD,…

Zvicra heq Kosovën nga lista e karantinës, reagon IKSHPK

Zvicra ka hequr Kosovën nga lista e karantinës. Zvicra ka vendosur që nga 28 shtatori ta…

Lajm i mirë, Zvicra e heq Kosovën nga lista e karantinës

Zvicra e heq Kosovën nga lista e karantinës. Nga 28 shtatori, Kosova do të largohet nga…