Ministrja Stublla deklarohet për vendosjen e ambasadës në Jerusalem dhe emërimin e ambasadorit

Sot, Kosova dhe Izraeli kanë zyrtarizuar njohjet reciproke. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza…

Hoti njofton se nesër do të nënshkruhet marrëveshja për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin

Avdullah Hoti njofton se nesër do të nënshkruhet marrëveshja për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin.…

Hoti thotë se të hënën formalizohet njohja nga Izraeli

Të hënën fomalizohet njohja nga Izraeli, thotë Avdullah Hoti. Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka njoftuar…

Marrëveshja Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë, Trump: Është vërtet historike

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka cilësuar marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë si marrëveshje historike. “Është…

George Bush pikturon portrete të migrantëve dhe shkruan një libër për t

George W. Bush mund të jetë një ish-guvernator dhe president, por siç rezulton, ai është gjithashtu…