Home / Tag Archives: zyrtare

Tag Archives: zyrtare

Njësisë Speciale i shtohen edhe 82 zyrtarë policorë

Njesisë Speciale iu kanë shtuar edhe 82 zyrtarë policorë. Sot, në kampin Vrella, u mbajt ceremonia zyrtare e certifikimit të tetëdhjetë e dy (82) zyrtarëve policorë, të cilët me sukses kaluan trajnimin (10) javorë për tu bërë pjesë e Njësisë Speciale Operative, të Policisë së Kosovës. Policia e Kosovës, përfshirë …

Read More »

Shtatë zyrtarë të Kosovës maltretohen nga BIA serbe

Serbia maltretoi shtatë zyrtarë të Kosovës në pikën kufitare të ‘Dheu i Bardhë’. Këshilltari për Komunitete i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, Srdjan Jovanoviq, njëherësh anëtar i Partisë Liberale Serbe të Kosovës, është ndaluar dje nga Policia e Serbisë te vendkalimi kufitar “Dheu i Bardhë”. Jovanoviq nuk është rasti i …

Read More »

ZYRTARE: Ky është trajneri i ri i Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërsië është bërë me trajner të ri. Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj, pas një periudhe gati njëmujore kërkimesh, sa i përket kreut të pankinës së përfaqësueses shqiptare në futboll. Ai do të jetë Edy Reja, ndërkohë që prezantimi pritet të bëhet në …

Read More »

Milan-Lazio, befasi në formacionet zyrtare

Rossonerët do të kenë një sfidë të madhe. Milani do ta presë sonte në orën 20:30 Lazion në San Siro. Kjo betejë për vendin e katërt në tabelë e Serisë A do të zhvillohet në kuadër të xhiros së 32-të. Milani radhitet në pozitën e katërt në tabelën e Serisë …

Read More »

Real Madrid-Barcelona, ka ndryshim te formacionet zyrtare

Sonte luhet El Clasico. Real Madrid pret në shtëpi Barcelonën në një ndeshje e vlefshme për kampionat Los Blancos kërkojnë fitoren për të rihapur kampionatin dhe si një shenjë hakmarrjeje pas humbjes në Copa Del Rey. Pas super ndeshjes në “Santiago Bernabeu” të mërkurën mbrëma, ku Barcelona e mposhti 3-0 Real Madridin, gjigantët spanjoll do të përballen sërish mes vete, tani në kuadër të La Ligas. Në rast fitores ndaj Los Blancos, diferenca do të shkonte në 12 pikë, praktikisht, do të ishte pothuajse gjithçka e mbyllur sa i përket garës për titull dhe Reali do të mbesë e të shpresojë vetëm në Ligën e Kampionëve. Formacionet zyrtare Real Madrid XI: Courtois; Reguilon – Ramos – Varane – Carvajal; Kroos – Casemiro – Modric; Vinicius – Benzema – Bale Barcelona XI: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Messi, Luis Suárez, Dembélé.

Read More »

Milan-Sassuolo, befasi në formacionet zyrtare

Milanin sot e pret një ndeshje e vështirë. Milani është në kërkim të fitores së katër radhazi në Serie A, por që ta arrijë këtë duhet të fitojë kundër Sassuolos që nuk di për fitore në katër xhirot e fundit. Kuqezinjtë vijnë nga fitorja 3-0 ndaj Empolit, ndërsa mysafirët nga barazimi 1-1 kundër Spalit. Për skuadrën Gennaro Gattuso nuk mungon Krzysztof Piatek, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare: Milan: G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Bakayoko, Paqueta, Suso, Piatek, Calhanoglu. Sassuolo: Consigli; Lirola, Demiral, Ferrari, Peluso; Locatelli, Sensi, Magnanelli; Berardi, Djuricic, Boga. Aktualisht skuadra nga Milano renditet në vendin e katër me 45 pikë, kurse Sassuoli në pozitën e 11-të me 31 pikë.

Read More »

Zyrtare: UEFA jep lajmin e keq për Realin, ky është dënimi për Sergio Ramos

UEFA ka denuar Sergio Ramosin. UEFA ka marrë vendimin e saj për qendër mbrojtësin e Real Madrid, Sergio Ramos. Sergio Ramos do t’i mungojë skuadrës së Real Madrid për dy ndeshjet e ardhshme në Ligën e Kampionëve. ‘Los Blancos’ do të luajnë kundër Ajax Amsterdam pa kapitenin e skuadrës, pasi UEFA ka vendosur ta dënojë atë, transmeton lajmi.net. Këtë dënim lojtari do ta vuaj pasi u ndëshkua qëllimisht me kartonin e verdhë, në ndeshjen e parë kundër Ajax. Kështu, në rast se Real Madrid kualifikohet në fazën çerekfinale, Ramos nuk do të ketë mundësi të paraqitet në ndeshjen e parë të asaj faze.

Read More »

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i njohur nga Premierliga

Pas rezultateve të dobëta, Fulham ka shkarkuar trajnerin Claudio Ranierin. Claudio Ranieri nuk është më trajner i Fulhamit. Skuadra e Fulhamit ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Claudio Ranierin për ndërprerjen e bashkëpunimit. Trajneri italian do të lirojë pozitën e trajnerit te Fulham, vetëm tre muaj pas emërimit. Rezultatet e dobëta në këto tre muaj kanë shtyrë Fulhamit që të marrë vendimin për shkakrimin e italianit. Pozitën e Ranierit e ka zënë ish futbollisti i njohur, Scott Parker.

Read More »

Zyrtare: Barcelona nënshkruan me yllin e madh, klauzola 500 milionë euro

Klubi italian Juventus përfundimisht ka humbur shpresat për të transferuar yllin e Barcelonës, Jordi Alba. Klubi katalanas ka lëshuar një deklaratë për të konfirmuar se anësori i majt ka nënshkruar një kontratë 5 vjeçare, me një klauzolë monstruoze prej 500 milionë eurosh. Ish-mbrojtësi i plotë i Valencia nënshkroi për Barcelonën më 2012 dhe ka vazhduar të bëjë 282 paraqitje për ta, duke shënuar 14 gola gjatë rrugës. Ai ka patur një kohë shumë të suksesshme në Kampin Nou dhe ka fituar 17 trofe në shtatë stinët që ka qenë atje. Juventusi kishte shprehur interesim për të më parë, me kontratën e tij të vjetër që do të skadonte në vitin 2020, megjithatë, pavarësisht vlerësimit të interesit nga Bianconerët, ai ndjeu se karriera e tij do të shërbente më mirë duke qëndruar në Barcelonë. /ORAinfo/

Read More »

Real Madrid – Barcelona, këto janë formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës. Los Blancos’ në shtëpi presin Barcelonën për të zhvilluar ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Ndeshja e parë në ‘Camp Nou’ ka përfunduar barazim 1:1. Formacionet zyrtare: Real Madrid: Keylor, Carvajal, Ramos, Varane, Reguilón, Casemiro, Kroos, Modric, Lucas Vázquez, Vinicius, Benzema. Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Sergi Roberto; Dembélé, Suárez, Messi.

Read More »