“Të rinjtë të parët”/ Ky shtet zgjedh të vaksinojë moshat mbi 18 vjeç


Por një strategji tjetër ka zgjedhur Indonezia, e cila ka vendosur të vaksinojë të parët të rinjtë dhe më pas të moshuarit. Në fazën e parë ka zgjedhur që të vaksionojë të rinjtë, nga mosha 18 deri në 59 vjeç.

Profesori Amin Soebandrio i cili edhe e ka dhënë idenë për vaksinimin e të rinjve së pari, thotë se është e rëndësishme që të imunizohen fillimisht njerëzit që “punojnë dhe në fund të ditës kthehen në shtëpitë e tyre tek familjet”.

Mediat e huaja bëjnë me dije se personi i parë i vaksinuar në Indonezi kundër koronavirusit është një burrë 59-vjeç.

The post “Të rinjtë të parët”/ Ky shtet zgjedh të vaksinojë moshat mbi 18 vjeç appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !