Home / TECH / Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)
Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)

Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)

Modeli Ford Mustang GT California Special është dizajnuar tërësisht në edicion të limituar dhe do t’i ngjasojë modelit origjinal nga viti 1968.

Së bashku me rikthimin e edicionit Bullitt, Mustang GT, i frymëzuar nga makina Steve McQueen në filmin klasik, Ford do të ofrojë edhe një version California Special.

Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)

Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)

Pakoja do të jetë e pranishme vetëm në versionet GT coupe të pajisur me ndërrues manual prej gjashtë shpejtësive.

Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)

Ford po ashtu njoftoi se vetura do të jetë e pajisur edhe me një sistem audio 1,000 watt B&O Play.

Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)

Çmimi për opsionet e reja do të bëhet i ditur gjatë kësaj vere.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 8:45 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156254
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto) Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)Rating: 4.8