Tërmeti i fuqishëm, Erdogan: Jemi pranë çdo qytetari të prekur

Eksperti italian bën thirrje: Izolim total që të mos e pësojmë si në mars

Një tërmet i rëndë goditi mesditën e sotme Turqinë dhe Greqinë. Në Turqi lëkundjet janë ndjerë në Izmir, Stamboll, Çanakkale, Denizli, Bursa dhe qytete të tjera, por më i prekuri rezulton Izmiri me disa godina të shembura tashmë.

Qendra e tërmetit që u ndie në shumë provinca u njoftua si İzmir Karabağlar. Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, AFAD njoftoi intensitetin e tërmetit si 6.6 ballë.

Ndërkohë, përmes një mesazhi në Twitter, presidenti Recep Tayyip Erdogan, shprehet se, gjendet pranë qytetarëve të prekur nga tërmeti duke i siguruar se do të bëhet gjithçka për të shpëtuar sa më shumë jetë njerëzish.

“Të shkuara të gjithë bashkëatdhetarëve tanë për tërmetin e rënë në Izmir.

Shteti është pranë çdo qytetari të prekur nga tërmeti. Filluam punën për nisjen e veprime në zonë”, shkruan Erdogan.

Eksperti italian bën thirrje: Izolim total që të mos e pësojmë si në mars

The post Tërmeti i fuqishëm, Erdogan: Jemi pranë çdo qytetari të prekur appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !