Tërmeti i fuqishëm në Egje, sizmiologët grekë: Nuk do të ketë më të madh, rreziku i cunamit kaloi

Eksperti italian bën thirrje: Izolim total që të mos e pësojmë si në mars

Sizmiologët grekë tentojnë të qetësojnë qytetarët në Samos, Smyrni dhe ishujt grekë në Dodekanez duke theksuar se s’do të ketë më tërmet të fuqishëm pas atij me magnitudë 7 Rihter në Egje.

Sizmiologu i famshëm tashmë, Akis Tselentis deklaron për SKAI Tv se ky ishte tërmeti më i fortë dhe më i madh, dhe nuk do të shoqërohet nga një tjetër më i madh.

Po ashtu profesori Efthymios Lekkas thotë se ka kaluar rreziku për cunam në Egje pasi ai zgjati vetëm disa minuta në fillim dhe tashmë i ka rënë fuqia.

The post Tërmeti i fuqishëm në Egje, sizmiologët grekë: Nuk do të ketë më të madh, rreziku i cunamit kaloi appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !