Thaçi për Shahindere Bërlajolli: Ishte vlerë e madhe për trashëgiminë tonë kulturore

U prezantua si prokuror, e kërcënoi dhe kërkoi para nga Behgjet Pacolli; ja çfarë ndodhi

Thaçi për Shahindere Bërlajolli: Vdekja e saj humbje e madhe – ishte vlerë e madhe për trashëgiminë tonë kulturore.

Vdekja e këngëtares Shahindere Bërlajolli-Stafaj e ka pikëlluar presidentin Hashim Thaçi.

Nëpërmjet një postimi në Facebook Thaçi tha se këngëtarja me dekada dha kontribut për pasurimin e thesarit të këngës shqipe.

“Me dhimbje mora lajmin për ndarjen nga jeta të këngëtares së njohur, Shahindere Bërlajolli. Ajo me dekada dha kontribut për pasurimin e thesarit të këngës shqipe dhe është vlerë e madhe për trashëgiminë tonë kulturore. Vdekja e saj është një humbje e madhe për të gjithë, prandaj u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, artdashësve dhe gjithë të afërmve të saj” ka shkruar Thaçi.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !