Tifozët e Milanit duhet të presin ‘surpriza’ nga merkato

Aouar në Serie A tek skuadra që nuk e mendoi askush

Disa emra janë përmendur në media kohët e fundit në lidhje me objektivat e Milanit në treg.

Megjithatë, ka disa arsye pse tifozët kuqezi duhet të presin surpriza, siç ka shpjeguar një gazetar.

Charles De Ketelaere, Renato Sanches dhe Sven Botman janë tre nga disa emra që janë përmendur kohët e fundit.

Dhe ndërsa të gjitha këto janë objektiva konkrete, mund të ketë më shumë për të ardhur nëse e kaluara është diçka për të shkuar, përcjell ORAinfo.

Aouar në Serie A tek skuadra që nuk e mendoi askush

Siç shpjegohet nga Luca Serafini – gazetari dhe eksperti i MilanTV – në editorialin e tij të fundit për MilanNews, tifozët e Milanit duhet të presin surpriza këtë verë. Pse? Sepse Paolo Maldini dhe Ricky Massara sigurisht që na kanë surprizuar më parë.

Të tillë si Bennacer, Hernandez, Kalulu, Kjaer, Leao, Maignan, Rebic, Saelemaekers dhe Tomori erdhën pak a shumë nga hiçi dhe negociatat u avancuan të gjitha kur mediat raportuan për herë të parë për to.
Ka të ngjarë të ndodhë përsëri këtë verë, siç thotë Serafini. Prisni surpriza. /ORAinfo/