Tre arsye pse humbja e Renato Sanches nuk është një dështim për Milanin

Ballkani mbylll pjesën e pare me epërsi të dyfishtë ndaj Klaskvik

Dështimi i Milanit për të nënshkruar me Renato Sanches nuk mund të shihet si një dështim nga ana e Paolo Maldinit dhe Ricky Massara.

Sipas asaj që Franco Ordine ka shkruar në rubrikën e tij për MilanNews, ka disa faktorë që nënkuptonin se Maldini dhe Massara ishin gjithmonë kundër tij në ndjekjen e Renato Sanches, përcjell ORAinfo.

Ballkani mbylll pjesën e pare me epërsi të dyfishtë ndaj Klaskvik

Së pari, lojtari e bëri të qartë se ai donte Paris Saint-Germain sapo ata shprehën një interes për nënshkrimin e tij, duke qenë se Christophe Galtier dhe Luis Campos janë atje.

Ishte menjëherë e qartë se Sanches madje ishte i gatshëm të priste që PSG të hollonte skuadrën në mënyrë që ata të mund ta nënshkruanin me atë.

Së dyti, karakteristikat e portugezit nuk përkojnë saktësisht me ato të Franck Kessie – të cilin ai do ta zëvendësonte – dhe kështu drejtorët tani mund të gjenin një alternativë që është në të vërtetë më e dobishme.

Së treti, problemet e shumta të dëmtimeve që 24-vjeçari ka pësuar gjatë periudhës së tij në Bayern Munich dhe tani në Lille sugjerojnë se pagimi i 6 milionë euro neto në sezon dhe komprometimi i tavanit të pagave do të ishte një rrezik i madh. /ORAinfo/