Tre ditë pa asnjë rast, shteti ballkanik që po fiton betejën me COVID-19

Kroacia mesa duket ka fituar betejën me Covid-19, pasi sipas të dhënave të publikuara nga autoritetet shëndetësore gjatë 24 orëve nuk është regjistruar asnjë rast i infektuar me koronavirus. Ndërkohë numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë vend, që nga fillimi i epidemisë, është 2,244.

Sipas mediave ndërkombëtare, kjo është dita e tretë me rradhë, që autoritetet shëndetësore kroate nuk kanë regjistruar asnjë rast me Covid-19.

Bëhet me dije se në spitalet kroate, po marrin trajnim mjekësor 38 pacientë. Dëri më tani në këtë shtet kanë humbur betejën me Covid-19, 101 persona dhe janë shëruar 2,047.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !