Tre të vdekur dhe 1 mijë e 853 raste të reja me koronaviris

Në Komisionin Hetimor për Energji përplasje, Armend Muja propozon shkarkimin e Duda Baljes, deputetja thotë se LVV po i hakmerrret.

Vazhdon të rëndohet gjendja, tre të vdekur e mbi 1 mijë e 800 raste të reja me Covid.

Tri raste të vdekjeve dhe 1 mijë e 853 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vend.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 4 mijë e 700 mostrave.

Në Komisionin Hetimor për Energji përplasje, Armend Muja propozon shkarkimin e Duda Baljes, deputetja thotë se LVV po i hakmerrret.

Që nga dje janë shëruar 840 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka shkuar në afër 11 mijë