U largua nga Reali, zbulohet e ardhmja e Marcelos

U kry! Pogba arrin marrëveshje me gjigantin italian

Mbrojtësi me eksperiencë Marcelo thuhet se po mendon të mbetet në La Liga sezonin e ardhshëm.

Largimi i 34-vjeçarit nga Los Blancos është konfirmuar zyrtarisht, me mbrojtësin e majtë që largohet nga La Liga në fuqi dhe kampionët e Evropës pas 15 vitesh në klub, përcjell ORAinfo.

U kry! Pogba arrin marrëveshje me gjigantin italian

Duke folur gjatë fjalimit të tij të lamtumirës, Marcelo zbuloi se ai nuk po mendonte të pensionohej dhe do të vazhdonte karrierën e tij si lojtar për sezonin 2022-2023.

Sipas Marca, braziliani ka interes nga Katari, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Turqia, me agjentët e tij tashmë duke marrë një numër telefonatash nga klubet e reja të propozuara.

Marcelo besohet të jetë i hapur ndaj idesë për të bërë një lëvizje në Turqi, e cila potencialisht mund ta shohë atë të luajë futboll evropian edhe një herë gjatë sezonit 2022-2023./ORAinfo/